Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VBA Excel - osadzanie innych plików w arkuszu

Korek_123 22 Jan 2021 14:55 144 1
    Korek_123
    Level 11  
    Cześć,
    Mam uprzejmą prośbę o pomoc.

Muszę zrobić plik Excela, w którym będą osadzone inne pliki. Nie linki do nich ale bezpośrednio pliki.

W zasadzie to zrobiłem (plik w załączeniu) i makro działa, ale nie potrafię sobie poradzić z dostosowaniem wielkości ikony, wpisałem w makrze wartości dla wysokości i szerokości ikony ale to nie działa.

Uprzejma prośba o pomoc – szukałem w sieci, ale nie znalazłem działającego rozwiązania.

Mam jeszcze dwie prośby:
    1. czy da się w jakiś sposób zapisać wielkość każdego z osadzanych plików.
    2. czy możliwe jest rozwiązanie aby ikona odpowiadała rodzajowi pliku, dla PDF i TXT – tak się stało automatycznie w załączonym przykładzie - ale dla pliku MS Word już nie.

Pozdrawiam i uprzejmie proszę o pomoc,
    Korek

PS. Jeszcze jedno pytanie – mam inny arkusz który importuje dane przez VBA z plików Excela, ale niektóre pliki (które otrzymuje) są zabezpieczone hasłem przed wprowadzeniem zmian. Wtedy makro się zatrzymuje i muszę kliknąć „tylko do odczytu” i potem działa już poprawnie – czy to można rozwiązań jakiś poleceniem w makrze ?
    clubs
    Level 37  
    Korek_123 wrote:
    Mam jeszcze dwie prośby:
    1. czy da się w jakiś sposób zapisać wielkość każdego z osadzanych plików.
    2. czy możliwe jest rozwiązanie aby ikona odpowiadała rodzajowi pliku, dla PDF i TXT – tak się stało automatycznie w załączonym przykładzie - ale dla pliku MS Word już nie.

Nie wiem jakiego MS używasz, to podstaw ikonę z wordicon

Code: vbscript
    Log in, to see the code

Korek_123 wrote:
    „tylko do odczytu” i potem działa już poprawnie – czy to można rozwiązań jakiś poleceniem w makrze ?

Jak używasz open to
    Code: vbscript
    Log in, to see the code