Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen c5 lift - Xenon .bsi ,bsm , przełącznik zespolony ?

adi.p1 22 Jan 2021 15:32 309 2
    adi.p1
    Level 9  
    Dzień dobry, witam forumowiczów.
    Chciałbym poprosić Was o opinie na temat usterki.
    Samochód to citroen C5 2005r benzyna, który w wyposażeniu posiada reflektory bixenon skrętny.
    Normalnie po włączeniu świateł długich oprócz przysłony na xenonie dodatkowo zapalają się dwie żarówki h7,( w nocy pięknie jasno oświetlało drogę)
    Jakiś czas temu zauważyłem iż w momencie przełączenia świateł przełącznikiem zespolonym na długie ,normalnie świecący Xenon zamiast usunąć przesłonę ,gaśnie całkowicie. Zapalają się tylko H7. Wracamy na mijania ,Xenon zapala się. Dotyczy to także użycia (poganiacza )
    Wszystkie kontrolki na tablicy działają prawidłowo. I teraz:
    Podejrzewałem przełącznik zespolony ,tak zresztą podpowiadał serwis.
    Skontaktowałem się z osobą naprawiającą przełączniki zespolone i usłyszałem że jeśli kontrolka (niebieska ) świateł długich na tablicy się zapala ,to raczej nie przełącznik .kierunek na bsm.
    Po konsultacji z serwisem bsm-ów ,
    L 04 nie steruje pracą bixenonu ...inne modele może tak ale nie L04 .
    Co zatem zostaje ?? Bsi ???
    Dodam że poziomowanie wiązki światła oraz jej skręt działają prawidłowo w obu reflektorach.
    Może ktoś wie ,i zechce podpowiedzieć który moduł steruje bixenonem ?
    Póki co słyszę tylko że nie to , i nie tamto ...
    Jeśli bsi , to zostaje wymiana ? Czy może ktoś to naprawia?
    Będę wdzięczny za każdą wskazówkę
    Gregory 407
    Level 27  
    A oba swiatła gasną? Kiedyś miałem taki problem w insigni że nie było długich tylko wywalało błąd okazało się że przesł ona w prawej lampie się zablokowała silniczek wymieniony i śmiga może masz podobnie że układ wykrywa coś nie tak i wyłącza zasilanie. Jak wejdziesz w kompa to trzeba zrobić test el wykonawczych i patrzeć czy wszystko działa
    adi.p1
    Level 9  
    Nie mam lexii , ale jutro postaram się podjechać , nie wiedziałem że jest taki test ukierunkowany. Interfejs który mam nie pokazuje żadnych błędów prócz czujnika temperatury oleju. A to raczej nie ma za wiele wspólnego. Sprawdzę ,dziękuję

Dodano po 47 [sekundy]:

adi.p1 wrote:
    Nie mam lexii , ale jutro postaram się podjechać , nie wiedziałem że jest taki test ukierunkowany. Interfejs który mam nie pokazuje żadnych błędów prócz czujnika temperatury oleju. A to raczej nie ma za wiele wspólnego.
    Sprawdzę ,dziękuję

A światła gasną oba