Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gtx 1060 6Gb Nie działa (Kod 43)

Zielonnyyy 22 Jan 2021 19:45 309 9
    Zielonnyyy
    Level 3  
    Witam posiadam laptopa acer predator helios 300.

Niestety mam dosyć przykrą sytuację ponieważ w dniu wczorajszym grając w wiedźmina 1 gra się nagle ścieła i ukazały sie niebiesko-czerwone kropki na całym ekranie gry po czym po chwili laptop sie samoczynnie wyłączył i włączył.

Po włączeniu karta wysiadła i komputer przełaczył sie na tą z intela.

Byłem dziś w serwisie, coś tam próbowali zdziałać, ale nie mieli czasu. W następnym tygodniu mają go rozkręcić i sprawdzić kartę, może do tego czasu uda mi się jakoś z waszą pomocą go naprawić. Z tego co wiem to aktualizowali dzisiaj sterowniki oraz sprawdzali zasilanie, z zasilaniem było wszystko w porządku.

Laptop jest niecały rok po gwarancji.

Dodaję screeny z "stanem"

Za pomoc z góry dziękuje.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    safbot1st
    Level 43  
    Przykra sprawa. Możesz celem upewnienia się odpalić bootowalny linux i pod nim zainstalować program GPUtest.
    Program testuje sprawność układu grafiki.
    Nie widzę jednak większych szans na sukces, bo patrząc po objawie masz GPU fizycznie uszkodzone.
    Zielonnyyy
    Level 3  
    safbot1st wrote:
    Przykra sprawa. Możesz celem upewnienia się odpalić bootowalny linux i pod nim zainstalować program GPUtest.
    Program testuje sprawność układu grafiki.
    Nie widzę jednak większych szans na sukces, bo patrząc po objawie masz GPU fizycznie uszkodzone.

Myślałem, żeby przywrócić go do ustawień fabrycznych.
    Mogłoby to pomoc czy raczej szkoda czasu?
    safbot1st
    Level 43  
    Jak uważasz. Wg. mnie sensowniej będzie z linuxem.
    Dzięki temu nie musisz nic zmieniać na dysku, a i diagnoza w jakimś stopniu pewniejsza, jakby...
    I jak pisałem, nie ma się za bardzo co nastawiać...
    sunrise84
    Level 42  
    Zielonnyyy wrote:
    niebiesko-czerwone kropki na całym ekranie gry po czym po chwili laptop sie samoczynnie wyłączył i włączył.

+
    safbot1st wrote:
    Nie widzę jednak większych szans na sukces, bo patrząc po objawie masz GPU fizycznie uszkodzone

Niestety ale objawy wskazują na uszkodzenie GPU karty graficznej LUB problem z sekcją zasilania karty graficznej.
    Zielonnyyy
    Level 3  
    sunrise84 wrote:
    Zielonnyyy wrote:
    niebiesko-czerwone kropki na całym ekranie gry po czym po chwili laptop sie samoczynnie wyłączył i włączył.

+
    safbot1st wrote:
    Nie widzę jednak większych szans na sukces, bo patrząc po objawie masz GPU fizycznie uszkodzone

Niestety ale objawy wskazują na uszkodzenie GPU karty graficznej LUB problem z sekcją zasilania karty graficznej.

No to wymieniam.... Bez sensu, chwile po utracie gwarancji nagle karta pada.
    Tym bardziej jej nawet nie obciążałem przez ostatni czas a, żeby na wiedźminie 1 wyzionęła?
    safbot1st
    Level 43  
    Jest to totalnie typowe dla korporacyjnego świata, w którym żyjemy.
    Dobrze, że nie dzień po gwarancji.
    W wiedźminie może miałeś za dużo klatek, bez vsync.
    Kto wie, może Ci to naprawią w serwisie.
    Trzymamy kciuki.
    Zielonnyyy
    Level 3  
    724R wrote:
    Mam tego samego laptopa z tą kartą i padł przedwczoraj.
    Przypadek czy dobrze wyliczona żywotność, hmm...

Z tym, że u mnie usmażyło element PL1701 na płycie i laptop nie ma w ogóle zasilania, więc jest gorzej niż w twoim przypadku.

Już nawet go nie naprawiam w serwisie mi powiedzieli ze gwarancji nie dadzą jeśli po 3 miesiącach znowu siądzie...
    No cóż widać masz racje z wyliczoną żywotnością.
    724R
    Level 16  
    Zielonnyyy wrote:
    724R wrote:
    Mam tego samego laptopa z tą kartą i padł przedwczoraj.
    Przypadek czy dobrze wyliczona żywotność, hmm...

Z tym, że u mnie usmażyło element PL1701 na płycie i laptop nie ma w ogóle zasilania, więc jest gorzej niż w twoim przypadku.

Już nawet go nie naprawiam w serwisie mi powiedzieli ze gwarancji nie dadzą jeśli po 3 miesiącach znowu siądzie...
    No cóż widać masz racje z wyliczoną żywotnością.

Ja zmuszony jestem teraz korzystać z 10 letniego acera 3830T, co ciekawe zalałem go 2 razy i jedyne co przestało działać to bateria.
    A ten Predator po 2 latach się wysypał... jestem w UK, tu nie opłaca się go kompletnie naprawiać.

Kolego z ciekawości ile Ci powiedzieli za naprawę? I w jaki sposób miała być wykonana- wymiana chipu n17e-g1-a1? Z tego co patrzyłem sam układ grafiki kosztuje w PL ok. 500 zł.
    Bo ja zastanawiam się czy nie próbować mojego naprawić w Polsce, dopiero wymieniłem mu matrycę na 120Hz, klapę, zawiasy i dołożyłem 1TB SSD NVMe i cholernie mi szkoda rozkładać go na części, no ale jak nie będzie opłacało się naprawiać nawet w Polsce to pójdzie na części.