Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B5 FL - Montaż czujników parkowania

pacak24 22 Jan 2021 21:07 663 6
    pacak24
    Level 10  
    Witam.

Kupiłem do mojego Passata B5 FL czujniki parkowania przód i tył.
    Wszystkie kable przeciągłe i podłączyłem do skrzyneczki (modułu).
    I mam do podłączenia 4 kabelki.
    Podłączyłem na razie 3.
    Kabelek w kolorze czarnym do masy.
    Kabelek w kolorze niebieskim do świateł pozycyjnych (aby działały przednie czujniki).
    Kabelek w kolorze zielonym do wstecznego.
    No i dostał mi został mi czerwony do podłączenia jeszcze i nie wiem gdzie go podłączyć chciałem do zapalniczki w bagażniku ale brakuje mi przewodu i się tak zastanawiam gdzie mogę go podłączyć czy jest możliwość podłączyć gdzieś indziej.
    I pytanie czy dobrze podłączyłem ogólnie bo chodź nie mam podłączonego jeszcze tego czerwonego przewodu do jak włączyłem z ciekawości wsteczny chodź tam z tyłu nic nie stało to cały czas ten monitorek wył pokazywał 0 a czasami 0.9 i z przodu to samo jak załączyłem światła to wyło cały czas i pokazywało 0 a czasami 0.9 ale jeszcze czerwony przewód jest nie podłączony. Liczę na waszą wiedzę i pomoc w załączniku wysyłam zdjęcie. Pozdrawiam
    autoas
    Level 42  
    Te schematy które zamieściłeś kłócą się z kolorami które opisałeś....
    dammos
    Level 15  
    Czerwony plus zielony wsteczny niebieski hamulec czarny masa. Chiński schemat zawsze przeklamie.

Nie wiem co daje podłączenia się do sygnału stop. Żółty w schemacie nigdzie nie występuje. A te anomalie z odległością na wskazniku.... gdzie zamontowales czujniki? Instrukcja mówi minimum 50cm nad ziemią więc w passacie to chyba na klapie....
    pacak24
    Level 10  
    Czerwony plus czyli gdzie mogę np podłączyć.
    A niebieski hamulec czyli gdzie go podłączyć bo faktycznie się pogubiłem.
    dammos
    Level 15  
    Niebieski do kabla w lampie stop pod plus. A czerwony to gdzieś gdzie pojawia się plus po włączeniu zapłonu. Żeby ci aku nie rozladowywal. Nie wiem czy masz kombi czy sedan ale o ile dobrze pamiętam, w kombi po lewej stronie są kostki elektryczne idąca do klapy. Także miernik i badasz tam gdzie pojawia się plus po przekreceniu kluczem do kontrolek w stacyjce
    pacak24
    Level 10  
    Ja mam sedana czyli jak dobrze rozumiem mam się podłączyć do tego kabla w którym miernik pokaze napięcie po odkreceniu stacyjki. Bo zapalniczka samochodowa w sumie działa cały czas No i kabla mi nie starczy pod zapalniczke.
    dammos
    Level 15  
    Szukaj w bagażniku, na pewno gdzieś napiecie się pojawi. Nie ma sensu do zapalniczki gdyż będzie cały czas pobierał prąd. Tam w bagażniku jest parę wtyczek na których może się pojawić napięcie. Ewentualnie na chama możesz podłączyć ten czerwony też pod sygnał wstecznego do plusa...i zobaczysz co będzie się dzialo i jak działać