Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Brak programów Polsat, TVN itp.

23 Jan 2021 14:16 345 15
 • Level 4  
  Witam, mam problem z kanałami Polsat, TVN itp. Mieszkam w Radomiu na Kościuszki. Antena skierowana na antene na Wacynie. Zamontowany syntezator w antenie i potem kablem do dekodera, separator i do dekodera. Odbieram ten MUX z TVP1 i ten MUX8 co tam jest m.in. ZOOM. Z pozostałymi 2 MUXami mam problem. Nie wiem co robię nie tak... Ktoś ma jakiś pomysł?
 • TespolTespol
 • Level 43  
  A na co separator jak w antenie symetryzator? Antena jaka?
  Wg. danych to twój nadajnik to Przysucha/Kozłowiec.
 • TespolTespol
 • Level 37  
  LeDy wrote:
  A na co separator jak w antenie symetryzator? Antena jaka?
  Wg. danych to twój nadajnik to Przysucha/Kozłowiec.

  Czytaj dokładnie :D. W antenie jest "syntezator", więc i separator pewnie potrzebny. Pewnie słaby ten syntezator i dlatego nie gra.
  Sorry, nie mogłem się powstrzymać.
  Regulaminu się nie czyta, o instalacji nic nie pisze, tylko... pomóżcie.
  "Pomysł" jest taki: wezwać fachowca i nie udawać bohatera domu.
 • Level 4  
  Właśnie tak podejrzewałem że bez montera się nie obejdzie... Tym bardziej że wiem że anteny nie wykręce na Przysuchę bo zasłania blok.... A tak zapytam jeszcze z ciekawości czy wezwanie montera to 100% pewności że zacznie działać? Czy może się okaże że z mojego mieszkania nie da rady nic złapać?
 • Level 37  
  Nie ma żadnej gwarancji. Z pustego i monter nie naleje. Jest taka dosyć powszechna opinia, że wystarczy powiesić antenę gdziekolwiek i już odbiera. Otóż są miejsca, gdzie nigdy nie będzie prawidłowego odbioru. Monter mający wiedzę i miernik w 5 minut Ci powie, co jest przyczyną. Patrząc na Twoje posty nie ma nawet pewności, czy potrafisz prawidłowo kabel podłączyć.
 • Level 4  
  Ale to ostatnie zdanie zupełnie nie potrzebne. Wiem że nie umiem i przychodzę się do was nauczyć albo zasięgnąć rady. Jestem geodetą i znam się na geodezji a Pan zapewne zna się zawodowo lub hobbistycznie na montowaniu anten itp. To wspaniale ale sądzę że kiedy Pan zaszedłby do jakiejkolwiek pracowni geodezyjnej i zapytał o coś to nikt nie powiedziałby Panu że z tego co od Pana słyszą to wygląda na to że się Pan nie znasz wcale na geodezji i nawet nie wiesz Pan gdzie Pana granica działki. Bo to oczywiste że Pan nie wie. Jakby Pan wiedział to by Pan nie przychodził do geodety. Dlatego ja napisałem posta na dziale Amator bo ta grupa jest najniższą w wiedzę na dany temat po to żeby coś usłyszeć i się nauczyć a nie dowiadywać że kabli nie umiem skręcić, to sam wiem, ale widzę że obśmiewanie tutaj ludzi bo nie umieją to rozrywka także żegnam.
 • Level 37  
  Każdy powinien robić swoje. Jak się biorę za coś, o czymś nie mam pojęcia to staram się najpierw coś dowiedzieć, poczytać a Twoja postawa jest typowo roszczeniowa. Nie raczyłeś napisać nic o antenie. Nie raczyłeś nawet przeczytać regulaminu forum: cyt.
  "== DVB-T Początkujący ==
  W dziale tym wymagane jest minimum wiedzy z zakresu elektroniki, w tym: znajomość nazewnictwa elementów, miernictwa oraz podstawy funkcjonowania danego urządzenia. Posty osób zupełnie niezorientowanych w tematyce lub w inny sposób rażąco zaniżające poziom działu, będą przenoszone do "Początkujący naprawy" lub do kosza..".
  Jak wymagasz od kogoś szacunku to szanuj najpierw innych. "Syntezator" jest dowodem Twojego "olewanckiego" stosunku do zagadnienia i użytkowników tego forum. Wystarczyło 5 sekund u wujka Google, żeby się nie ośmieszać.
  Z Twojej branży. Przychodzi klient, który nie zna numeru działki a nawet jej adresu a chce od razu mapę do celów projektowych. Jak traktujesz takiego klienta...
  Jakoś tu ostatnio rzadko zaglądają moderatorzy albo są wyjątkowo pobłażliwi. Dawniej taki temat już dawno by wylądował w koszu.
 • Level 42  
  andpol 33 wrote:
  "== DVB-T Początkujący ==
  Właśnie: POCZĄTKUJĄCY".
  Powstrzymałbyś się Kolego od takich wpisów.
  Próbujesz podpierać się regulaminem a sam go naruszasz.

  Np:
  Quote:
  3.1.9. Rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.


  Pozdrawiam.
 • Level 37  
  Masz rację. Wylewam swoje frustracje... Zwyczajnie mam dosyć takich klientów, co im się należy. Zero zaangażowania, tylko daj. Powinienem zmienić już zawód bo 28 lat dało mi po d....
 • Level 43  
  Greg4991 wrote:
  ..To wspaniale ale sądzę że kiedy Pan zaszedłby do jakiejkolwiek pracowni geodezyjnej i zapytał o coś to nikt nie powiedziałby Panu że z tego co od Pana słyszą to wygląda na to że się Pan nie znasz wcale na geodezji i nawet nie wiesz Pan gdzie Pana granica działki. Bo to oczywiste że Pan nie wie. Jakby Pan wiedział to by Pan nie przychodził do geodety. Dlatego ja napisałem posta na dziale Amator bo ta grupa jest najniższą w wiedzę na dany temat po to żeby coś usłyszeć i się nauczyć a nie dowiadywać że kabli nie umiem skręcić, to sam wiem, ale widzę że obśmiewanie tutaj ludzi bo nie umieją to rozrywka także żegnam.

  Gdybym zaszedł do jakiejkolwiek pracowni to bym usłyszał, że owszem, że kiedy przyjechać i w konsekwencji czekająca zapłata. Geodety nie stać na kilkadziesiąt zł dla kogoś co ma pojęcie?
 • Level 42  
  andpol 33 wrote:
  Masz rację. Wylewam swoje frustracje... Zwyczajnie mam dosyć takich klientów, co im się należy.
  Zamiast "wylewać", wystarczyło napisać, że korzystając z przekaźnika na ul. Przytyckiej, niema szansy odbioru MUX 1 oraz MUX 2. Tak wynika z mapy: https://emimaps.emitel.pl/

  Miłego popołudnia.
 • Level 37  
  A Ty kolego czytałeś pierwszy post. Antena z magicznym "syntezatorem" i do tego separator (jaki i po co?), więc jak to ma działać?
 • Level 42  
  andpol 33 wrote:
  A Ty kolego czytałeś pierwszy post. Antena z magicznym "syntezatorem" i do tego separator (jaki i po co?), więc jak to ma działać?
  Owszem, separator jest zbędny pod warunkiem, że w TV, lub dekoderze jest wyłączona opcja zasilania anteny.
  Sam separator jako taki nie wnosi takiego tłumienia sygnału aby wyciął te dwa brakujące MUX_y. One po prostu nie są przez ten przekaźnik nadawane.
 • Level 4  
  Zamykam temat, każdy powiedział co chciał i wyładował swą frustrację w internecie, także sądzę że pozbawieni złych emocji wszyscy miło spędzimy niedzielę. Pozdrawiam
 • Level 4  
  Zamykam temat, każdy powiedział co chciał i wyładował swą frustrację w internecie, także sądzę że pozbawieni złych emocji wszyscy miło spędzimy niedzielę. Pozdrawiam

  Dodano po 1 [minuty]:

  Dzwonię po montera.
 • Level 37  
  No to widzisz, pomogłeś koledze rozwiązać jego problem i wątpliwości. Oczywiście pod warunkiem, że antena jest poprawnie zmontowana i kolega szuka na właściwych kanałach.