Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router Netii HG8245Q2 jak dodać punkt dostępu

MarioMik 23 Jan 2021 15:56 738 16
SterControl
 • #1
  MarioMik
  Level 4  
  Mam router Netii HG8245Q2 i drugi router Asus DSL N55U . Chcę z asusa zrobić punkt dostępu wi fi AP.
  O ile Asus w WDS z ustawieniem ap only widzi siec nadawaną z routera Huwwei HG8245Q2 to już sam Huawei nic nie widzi asusa po wi fi , Nie wiem jak dodać mac adres routera asusa do routera Huawei tak aby sieci się połączyły w jedną po w9i fi a asus pracował w trybie ap wi fi .
  Ktoś pomoże
 • SterControl
 • Helpful post
  #2
  jimasek
  Moderator of Networks, Internet
  Raczej w konfiguracji bezprzewodowej WDS nie będzie to działać to są urządzenia różnych marek. Jak już to przewód i podłączenie ASUSa do routera dostawcy.
 • #3
  MarioMik
  Level 4  
  Tak zgadza sie po kablu poszło ale o to mi nie chodziło , myślałem że jest sposób na ap bez kabla.
 • SterControl
 • Helpful post
  #4
  jimasek
  Moderator of Networks, Internet
  Dla ścisłości to już nie jest tryb AP o który ci chodziło tylko WDS czy wzmacniacz/repeater.
 • #5
  MarioMik
  Level 4  
  Tak zgadza się
 • Helpful post
  #6
  jprzedworski
  Network and Internet specialist
  A możesz dokładnie opisać, co chcesz osiągnąć? Tam, gdzie ten repeater ma stać, jest jeszcze przyzwoity poziom sygnału? Zrób test (TEST 1) i załącz obrazek: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158772.html
  A, przy okazji, takie tryby pracy routerów Wi-Fi bywają:

  Router Netii HG8245Q2 jak dodać punkt dostępu

  WDS to stary i kłopotliwy system. Obecnie stosuje się Repeater albo inaczej Universal Repeater - nie wymaga trzymania się jednego modelu i wpisywania adresów MAC. Ale repeater to też kiepskie rozwiązanie.
 • #7
  MarioMik
  Level 4  
  Co chciałem uzyskać?
  Router od dostawcy pracuje w przedpokoju.
  Router Asusa jest w drugim pokoju i chciałem aby podłączony do niego komputer łączył się poprzez wi fi routera Asusa z routerem dostawcy w celu połączenia internetowego.
  Czyli Asusu miał być switchem wi fi w trybie repeter.
 • Helpful post
  #8
  jimasek
  Moderator of Networks, Internet
  No ale twój Asus chyba nie posiada trybu repeater tylko WDS co w urządzeniach różnych marek prawie na 99% uniemożliwia uzyskanie stabilnego połączenie. Druga sprawa pomysł z repeaterem też nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem a często bywa dodatkowym problemem.
 • #9
  MarioMik
  Level 4  
  Dlatego zdecyduję się na wymianę routera pod światłowód i dodatkowo zrobię PLC. Tylko muszę przejrzeć który router pod światłowód kupić i jakie adaptery PLC, może jakaś propozycja?
 • #10
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  Router od Netii musi być w trybie bridge (podobno do zrobienia przez infolinię, ale się upewnij) jak chcesz montować swój router, inaczej wiele zaawansowanych usług sieciowych nie będzie działać. Jak masz fundusze, to możesz patrzeć na komplet urządzeń od Fritrzboxa (router+PLC) ale najlepiej to by było nic nie kombinować, tylko doprowadzić przewód do pokoju i postawić tam lokalny AP bez zmian w routerze.
 • #11
  MarioMik
  Level 4  
  A jakie niby to zaawansowane usługi stracę? Mam od nich tylko internet i nic więcej nie chcę. Na infini Neti pracują zielone ludki nie bardzo rozumieją o co chodzi. I jak na wstępie pisałem nie będę kul ścian podług by zapiąć jeden komputer na kablu. Zastosuje PLC i będzie bez kabli.
  Router Netii to dziadostwo nie sanowote, ma nie stabilny sygnał wi fi, zrywa połączenia etc.
  Dziękuję za pomoc
 • #12
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  Np nie pograsz w gry online na konsoli, będą problemy z VoIP, nie skorzystasz z VPN, nie działa DDNS i wszystko inne co wymaga publicznego adresu IP. Zostanie Ci tylko przeglądanie stron w przeglądarce, Messenger i Whatsapp.
 • #13
  MarioMik
  Level 4  
  Jak pisałem korzystam tylko internetowego do komunikacji. Router Neti jest tylko do internetu i zmartwiłeś mnie tym że 0n line na ps nie pogram ale to ps połączy się z routerem po wi fi. Zresztą za często nie używam. Chodzi mi o to by komputery śmigały jak należy bez kładzenia kabli. Z czasem router Neti wymienię na inny lepszy który nie będzie się dławił sygnałem wi fi. Nawet mój stary asus n55 lepiej rozsyła wi fi i transfery niż router Netii. Więc router Neti podłącze pod PLC i to na dzień dzisiejszy będzie dobre rozwiązanie?
 • Helpful post
  #14
  User removed account
  Level 1  
 • #15
  MarioMik
  Level 4  
  I o taką informację mi chodziło. Instalację elektryczną mam nową na dobrych kablach więc tu nie powinno być problemu.
  Router Netii z czasem zamienię na lepszy jak znajdę taki który pod światłowód będzie dobry i da się go skonfiguruwać pod parametry Netii.
  Zawsze do routera Netii mogę podłączyć swojego Asusa n55u po i kablu który znacznie lepiej dzieli sygnałem i go rodzieli. Patrząc jednak na obecne routery 4 antenowe pewnie jakiś dobry się da kupić i podmienić router Netii może tu jakieś rekomendacje pod światłowód?
 • Helpful post
  #16
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  _cheetah_ wrote:
  Z czasem router Neti wymienię na inny lepszy który nie będzie się dławił sygnałem wi fi. Nawet mój stary asus n55 lepuer rozsyła wi fi i transfery niż router Netii.


  To może inaczej. Routera Netii nie wymienisz. Musi zostać, ewentualnie przełączenie do trybu bridge. Natomiast jeśli idziesz w PLC, to popatrz też na zestaw TP-LINKA Deco P9. Kupujesz dwa lub trzy takie urządzenia i łączysz po PLC między sobą. Jeden stawiasz bezpośrednio przy routerze Netii a pozostałe w pokojach z kiepskim zasięgiem. Wszystkie urządzenia Deco ustawiasz do pracy jako access pointy (nie ustawiasz żadnego jako router). Jeden z Deco łączysz przewodem z HG. Na urządzeniu Netii wyłączasz całkowicie WiFi. Tym sposobem będziesz miał jednolitą i w miarę wydajną sieć WiFi w mieszkaniu. Dodatkowo jak Deco postawisz obok komputera, to będziesz mógł go podłączyć przewodem. Jak najdzie Cię ochota, to przestawisz HG w tryb bridge, a stojący obok P9 w tryb routera.
  Wszystko oczywiście przy ,założeniu sprawnej instalacji elektrycznej.
 • #17
  MarioMik
  Level 4  
  Rozmawiałem z technikami Netii i oni twierdzą że mogę swój router podpiąć pod ich światłowód. Tylko jak to zrobię mam zadzwonić do Netii by zmienili mi MAC na nowy router., ale przecież mogę adres mac routera nowego zmienić na adres MAC routera Neti.