Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz kopia Rotel RA-820

Owen27 12 Feb 2021 07:46 5709 31
    Ibuprom
    Level 26  
    tytka wrote:
    Ibuprom napisał:
    Za Link wynika że trzeba dodać mały kondensator i szumy znikają.

Odnalazłem swój moduł i sprawdziłem to. Niestety, pomaga to tyle, co umarłemu kadzidło (a sprawdzałem także z innymi pojemnościami). Ten moduł, to porażka.

Ale tam też napisali o dodaniu dodatkowej anteny - zmniejszymy bezpośrednie zakłócenia, obniży się też moc RF niezbędna do poprawnej komunikacji... Kondensatory filtrujące zasilanie też można poprawić. Jak pisałem - niejednokrotnie się przekonałem że narzekania na "chińczyka" za 2$ często są uzasadnione, ale też często niskim kosztem daje się niwelować wiele niedogodności. Oczywiście jeśli oczekujemy jakości hifi to po co kupujemy chińczyka za 2$?
    Wiele modułów wifi w tabletach na rtl8188 stosowane też w radiach internetowych potrafi pracować stabilnie po poprawienia właśnie zasilania i anteny. Tak samo z ESP8266 - wielu narzeka że co kilka godzin się wiesza, a stosują przecież schemat z internetu. Ale jak go nieco "ulepszymy" to moduły potrafią działać miesiącami bez problemów.
  • OxomiOxomi
    tytka
    Level 19  
    Ibuprom wrote:
    niejednokrotnie się przekonałem że narzekania na "chińczyka" za 2$ często są uzasadnione, ale też często niskim kosztem daje się niwelować wiele niedogodności.

Te słowa rozumiem i niejednokrotnie się także o tym przekonałem. Choćby tu Link, o takiej sytuacji wspominałem.
    Jednak od bezsensownej walki z modułem XS3868, to wolę zastosować (polecany już tutaj przeze mnie) pozbawiony takich dolegliwości moduł VHM-314.