Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen c4 - Kamera cofania lusterko

kris1991Rybnik 24 Jan 2021 04:13 843 1
 • #1
  kris1991Rybnik
  Level 5  
  Witam mam zakupione lusterko rejestrator z dołączona kamerka cofania, do lusterka wkładam wtyk mini Jack a kabel z kamerą łączy się przez 5-pinowe wejście .A problem polega na tym że zakupiłem sobie taką przejściówkę mini jack-na cinch bo chce podłączyć moja kamerę ale na przód bo samochód duzy jest a Żona nie widzi przodu, źle jej się parkuje, ale po takim podłączeniu , i wpięciu kabli z kamery do światła cofania niestety nie włącza się kamera tylnia w tym lusterko,Da rade to jakoś ogarnąć?Albo ogarnąć jakoś na płycie kamerki lustrzane odbicie? Przesyłam zdjęcie płytki tej kamery oryginalnej dołączonej do lusterka
 • #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  Jakoś próbuję sobie wyobrazić to, co opisujesz, ale słabo mi to idzie. Po co przejściówkę kupowałeś? Nie było jej w komplecie? A powinna chyba być.
  Jeżeli układ jest zmontowany, to chyba wszystko jedno gdzie jest kamera - powinno działać wszystko.
  Jeżeli chodzi o obracanie obrazu, to czasami pomaga eksperymentowanie z punktami na płytce wyglądającymi jak zworki.
  Nie musi to być akurat po stronie płytki którą przedstawiłeś. Na zdjęciu widać coś podobnego koło napisu U4, ale narysowany prostokąt może świadczyć, że w jakiejś bardziej rozbudowanej wersji jest tam coś zamontowane.
  I jeszcze sprawy ogólne. Jeżeli myślimy o tym samym C4 (limuzyna - nie Picasso) to mocno opadająca maska uniemożliwia zamontowanie kamery wyżej niż na poziomie zderzaka. Skierowanej poziomo, prosto w przód. Taki montaż bardzo zakłóca określenie odległości od przeszkody. Człowiek ma dwoje oczu i wiąże się z tym możliwość widzenia stereoskopowego. Jak kamera z tyłu jest zamontowana wysoko (np nad wysoko umieszczoną tablicą rejestracyjną) to może ona obserwować z góry pozostałą przerwę do przeszkody i również widoczność jest bardzo dobra. Sprawdziłem to osobiście - miałem pierwszoseryjnego C4 i montaż kamery z tyłu był możliwy tylko w okolicy tablicy rejestracyjnej umieszczonej pod zderzakiem. Przydatność tak uzyskanego obrazu w czasie parkowania była beznadziejna.
  Sprawa następna: wziąłeś pod uwagę, że kamera umieszczona z przodu będzie wiecznie brudna? Parkowanie trzeba będzie zaczynać od wyjścia na zewnątrz pojazdu i przetarcia kamery palcem. Oprócz tego po pewnym czasie delikatna soczewka kamery zostanie wypiaskowana nacierającymi w czasie jazdy na pojazd drobinkami kurzu i piasku co dalej pogorszy jakość obrazu.
  Teraz o monitorze w szkle lusterka. W czasie dnia (w zasadzie głównie wtedy się jeździ) lusterko odbija bardzo jasny obraz zza pojazdu. Bardzo skutecznie tłumi on to, co pojawia się na ekranie monitorka. Nie widać NIC. Cały ten wynalazek bardzo szybko skończył karierę w moim aucie i powędrował na półkę w garażu.
  I tak zupełnie na koniec: kamerka jest TYLNA - a nie "tylnia"