Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Otwierany dach, z rolety okiennej

gruniu 24 Jan 2021 12:16 375 5
 • #1
  gruniu
  Level 18  
  Będę budował wiatę przydomową, na ogrodowe jacuzzi. Chciałbym nad tym jacuzzi, zrobić dach otwierany. Tak pomyślałem sobie o rolecie okiennej.
  Dach będzie miał skos.
  Czy napęd takiej rolety, opuści prawidłowo roletę, gdzie dach będzie miał skos?
 • #2
  balonika3
  Level 38  
  Jeżeli wyjmiesz szczotki z prowadnic, to kto wie, może ruszy, ale może też blokować się w skrzynce. Nawet normalnie montowana, mała roleta potrafi się zacinać przy opuszczaniu, właśnie przez te szczotki. Można też pomyśleć o jakimś mechanizmie ciągnącym pancerz - na zasadzie miarki zwijanej, czy pasów bezpieczeństwa w samochodzie.
 • #3
  palmus
  Level 34  
  Musisz wymyśleć wspomaganie wydawania.Niewielkie zacięcie pancerza, np lekkie zukosowanie lub mała przeszkoda i silnik wypełnia Ci pancerzem całą skrzynkę.Potem go zmieli.
 • #4
  brofran
  Level 40  
  gruniu wrote:
  Tak pomyślałem sobie o rolecie okiennej
  Tego jacuzzi raczej czesto nie będziesz używał. Więc możesz zrobić taki " półautomat ". Ze zwijaniem problemu nie będzie , a opuszczanie bedziesz wspomagał recznie pociągajac domontowanym sznurkiem zamocowanym do końcówki rolety. :D
  Będzie działać OK.
 • #5
  gruniu
  Level 18  
  Dziękuję za wszelkie pomysły.
  Silnik zamontuje z tych droższych. Jak poczuje opór, to się wyłączy.
  Myślałem o zastosowaniu ciężarka, podwieszonego na sznurku do początku rolety. Na końcu dachu, rolka z wcięciem, do prowadzenia sznurka. Wtedy waga ciężarka, będzie ciągnęła roletę, przy zamykaniu.
  Dla pewności, zamontowalbym dwa takie ciężarki i dwie rolki. Na każdą że stron.
 • #6
  balonika3
  Level 38  
  Silnik z przeciążeniówką nic nie da, też zmieli pancerz, gdy ten się zatnie. Ale pomysł z ciężarkami i sznurkami bardzo dobry.