Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant ecotec pure. Wymiana uszczelki

piterchmiel 25 Jan 2021 14:51 906 4
 • #1
  piterchmiel
  Level 7  
  Czy za każdym razem po czyszczeniu wymiennika ciepła trzeba wymienić uszczelkę? Serwisant mówi że co drugi albo trzeci raz
 • #2
  PchlaW81
  Level 22  
  Producent najpewniej tak zaleca, ale niektórzy robią przegląd co dwa lata, lub uszczelkę co dwa lata wymieniają, ja słyszałem o takim czymś. ... w najgorszym wypadku skasuje Cię za full serwis a uszczelki i tak nie wymieni, tego musisz przypilnować : ) Nie jest tajemnicą, że warto serwisantowi popatrzyć na ręce.
 • Helpful post
  #3
  VPS
  Level 22  
  Tak uszczelkę zgodnie z wytycznymi wymienia się przy każdym otwarciu komory spalania. Koszt uszczelki to 82zł więc nie ma się nad czym zastanawiać.
 • Helpful post
  #4
  ls_77
  Level 35  
  Niestety - serwisant źle mówi.
  Zawsze przy zdejmowaniu pokrywy palnika - czy to do czyszczenia komory spalania, czy w innym przypadku - zawsze trzeba wymienić uszczelkę!
  Pozostawianie starej to tylko proszenie się o kłopoty.

  Za to czyszczenie komory spalania - wewnątrz wymiennika ciepła trzeba robić nie rzadziej niż co 2 lata. Czyli maksymalnie co 2 lata - tak mówi instrukcja:
  Vaillant ecotec pure. Wymiana uszczelki

  Zresztą masz wszystko w instrukcji instalacji i konserwacji.
  Moment dokręcania śrub pokrywy palnika też - i tego też trzeba się stosować.
 • #5
  piterchmiel
  Level 7  
  Serwisant ogarnął kocioł łącznie z wymianą uszczelki na moje życzenie. Powiedział że na szkoleniach zalecają co drugi albo trzeci raz wymienić uszczelkę bo to jest naciąganie klienta na kasę. Pozdrawiam wszystkich temat można zamknąć