Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant ecotec pure. Wymiana uszczelki

piterchmiel 25 Jan 2021 14:51 906 4
    piterchmiel
    Level 7  
    Czy za każdym razem po czyszczeniu wymiennika ciepła trzeba wymienić uszczelkę? Serwisant mówi że co drugi albo trzeci raz
    PchlaW81
    Level 22  
    Producent najpewniej tak zaleca, ale niektórzy robią przegląd co dwa lata, lub uszczelkę co dwa lata wymieniają, ja słyszałem o takim czymś. ... w najgorszym wypadku skasuje Cię za full serwis a uszczelki i tak nie wymieni, tego musisz przypilnować : ) Nie jest tajemnicą, że warto serwisantowi popatrzyć na ręce.
  • Helpful post
    VPS
    Level 22  
    Tak uszczelkę zgodnie z wytycznymi wymienia się przy każdym otwarciu komory spalania. Koszt uszczelki to 82zł więc nie ma się nad czym zastanawiać.
  • Helpful post
    ls_77
    Level 35  
    Niestety - serwisant źle mówi.
    Zawsze przy zdejmowaniu pokrywy palnika - czy to do czyszczenia komory spalania, czy w innym przypadku - zawsze trzeba wymienić uszczelkę!
    Pozostawianie starej to tylko proszenie się o kłopoty.

Za to czyszczenie komory spalania - wewnątrz wymiennika ciepła trzeba robić nie rzadziej niż co 2 lata. Czyli maksymalnie co 2 lata - tak mówi instrukcja:
    Vaillant ecotec pure. Wymiana uszczelki

Zresztą masz wszystko w instrukcji instalacji i konserwacji.
    Moment dokręcania śrub pokrywy palnika też - i tego też trzeba się stosować.
    piterchmiel
    Level 7  
    Serwisant ogarnął kocioł łącznie z wymianą uszczelki na moje życzenie. Powiedział że na szkoleniach zalecają co drugi albo trzeci raz wymienić uszczelkę bo to jest naciąganie klienta na kasę. Pozdrawiam wszystkich temat można zamknąć