Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór monitora pod kartę Geforce 960 GTX

user602 25 Jan 2021 20:34 339 2
    user602
    Level 9  
    Witajcie!

Nosze się z zamiarem wymiany starego 60Hz monitora i przejście na coś "bardziej" gamingowego - syn pogrywa w CS itp.
    Niestety karta graficzna dosyć leciwa bo Geforce 960 GTX. Jak wyczytałem ta karta wspiera g-sync. Szukam monitora 27 cali, 144 Hz najlepiej matryca VA. Próbowałem się dowiedzieć jak to wygląda w przypadku tej karty graficznej i pytanie do Was:
    - czy monitor musi posiadać "pełny" G-sync? Czy modne ostatnio "G-sync compatible" wystarczy? Wg różnych informacji, które udało mi się uzyskać od 2019 r nVidia testuje różne monitory z FreeSync i po przejściu testów nadaje im certyfikaty "G-sync compatible". Jednak muszą to być karty geforce10XX lub 20XX.
    W sklepach komputerowych sprzedawcy niezbyt są zorientowani gdy próbuje ich zaproblemić z moimi pytaniami.

Może ktoś z Was uruchomił g-sync na podobnej generacji karcie graficznej jak moja? Może jesteście w stanie polecić mi monitor ze wspomnianymi parametrami?

Pozdrawiam
    user602
    Level 9  
    Dziękuję za szybką odpowiedź - artykuły, które podałeś już czytałem. Niestety niewiele z nich wynika odnośnie problemu, który opisałem - są takie ogólnikowe...
    Pozdrawiam