Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwykłe słuchawki jako słuchawka telefonu?

18 Paź 2005 18:37 1729 5
  • Poziom 2  
    Witam
    wpadłem ostatnio na pomysł żeby wykorzystać zwykłe słuchawki z mikrofonem (2X mały jack) jako słuchawkę do telefonu stacjonarnego. Czy coś takiego jest w ogóle możliwe? Kwestię rozłączania rozmowy można pominąć, chciałem zrobić tak, żeby i słuchawki i standardowa słuchawa były podłączone jednocześnie przez jakiś rozgałęźnik. Nigdzie nie widziałem takiej gotowej przejściówki, a przydało by mi się coś takiego. Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc :)
  • Poziom 12  
    o ile masz w aparacie mikrofon elektretowy to niema problemu. podłącz się równolegle z MT i napewno będzie działało.
  • Poziom 26  
    W podobny sposób korzystałem z konieczności z publicznego automatu telefonicznego. Jakiś kolekcjoner wyciągnął z niego słuczawkę i mikrofon. Zostały gołe kabelki. Jako, że byłem wtedy na wycieczce i konieczność kontaktu z kobietą byłą paląca, więc skręciłem kabelki na krótko i działało.Cała wycieczka sobie podzwoniła do domu i było pięknie.

Wniosek z tego jest prosty. Jeżeli twój telefon jest w miarę nowoczesny (początek lat 90-tych) to powinno ci się to udać bez problemu. Mikrofon i słuchawki podłączamy równolegle do istniejących.

Pozdrawiam
    adikb
  • Poziom 2  
    adikbo napisał:
    Wniosek z tego jest prosty. Jeżeli twój telefon jest w miarę nowoczesny (początek lat 90-tych) to powinno ci się to udać bez problemu. Mikrofon i słuchawki podłączamy równolegle do istniejących.

Telefon ma z rok albo 1,5. Tylko teraz jak dokładnie połączyć kable, bo od telefonu do słuchawki idą tylko 2, a w słuchawkach mam po 2 do słuchawek i mikrofonu, o ile się nie mylę.
  • Pomocny dla użytkowników
    Jeżeli od słuchawki do telefonu idą tylko 2 kabelki, oznacza to że w słuchawce masz też klawiaturę do wybierania numerów. Czy tak?
  • Poziom 2  
    Mam 2 telefony stacjonarne w chacie, w jednym jest zwykła słuchawka, bez wybierania i są swa kable, w drugim jest słuchawka z klawiaturą i są 3 kable...