Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony SS RXD9 jaki wzmacniacz.

26 Jan 2021 12:12 228 11
  • Level 9  
    Witam. Chce dać drugie życie głośnikom. Kolumny mają dwadzieścia lat , ale grają bardzo ładnie , nie są jakieś plastikowe i nie wiem czy jest sens z nich rezygnować i czy da się do nich kupić coś sensownego córkę pociągnie. Głośniki to 150 wat i 8 ohmów.

Sony SS RXD9 jaki wzmacniacz. [img-1]
  • Level 9  
    sunrise84 wrote:
    Po pierwsze to popraw ten post bo głośniki nie mogą być drewniane.
    Jak już to kolumny mogą mieć obudowy z MDF lub płyty wiórowej(raczej na pewno).

Podaj budżet na zakup wzmacniacza do tych kolumn.

zaraz poprawie.

Czytałem jakiś czas temu temat o identycznych kolumnach i odradzali kupno wzmacniacza pod nie, twierdząc że kolumny wieżowe będą dobrze grać z wieżą. Budżet - ja nawet nie wiem od jakiej kwoty zaczynają się ceny. Pytam co w ogóle mógłbym kupić aby to fajnie jakoś zagrało. Mi odpowiada jakość grania tych kolumn, tyle że wieża z której to wszystko leci jest podłączana milionami kabli, a to do Tv, laptopa lub telefonu na samym końcu. Urodę swoją już też straciła parę lat temu :)
  • Level 42  
    Więc należałoby się skupić na wzmacniaczu stereo o mocy ok 2x30-45W i to dla tych kolumn będzie wystarczająca moc.

Określ nam dokładnie ile masz tych urządzeń oraz jakie stosujesz połączenia.
    Wszystko jest podłączone po kablu RCA - mini jack 3,5mm ?

Dodano po 6 [minuty]:

ONKYO A-8620

https://allegro.pl/oferta/onkyo-a-8620-niezawodny-wzmacniacz-stereo-okazja-9689005557

Coś tego pokroju adekawatne do wieku kolumn.

Generalnie w cenie 300zł to wszystko pokroju Technics / Sony / Kenwood / Pioneer będzie grało podobnie.

No chyba że potrzebujesz również radia FM posłuchać wtedy należy szukać amplitunera.
    Lub potrzebujesz nowy sprzęt za który MOIM zdaniem nie warto płacić po 1200zł .

Sam mam osobiście ONKYO TX-SR703E za który dałem 160E i to jest cena adekwatna do wieku tego sprzętu a posiada wszystko oprócz Bluetooth.

Dodano po 3 [minuty]:

ONKYO TX-SR502E

https://allegro.pl/oferta/onkyo-tx-sr502e-amplituner-kina-10089762754

3x wejście optyczne np. aby połączyć TV po optycznym wyjściu audio.
    Radio FM
    Moc pobierana z sieci 470W więc w trybie STEREO spokojnie napędzą twoje SONY .
  • Level 9  
    rozumiem.
    Właśnie mi chodzi przede wszystkim o ten bluetooth. Tv samsung który w niedalekiej przyszłości będzie wymieniany. Z niego nie ma wyjścia na jacki tylko ten dziwny kabel optyczny. Jakość a może głośność TV jest tragiczna. Jest w pokoju Laptop, jest telefon i w-w telewizor, więc sprzęty które fajnie byłoby łączyć za pomocą bluetootha a nie miliona kabli. póki co do starej wieży jest podłączony 2xJack który przechodzi w 1xJack, i którego wkłada się w TV, laptopa i telefon w miejsce słuchawek.

Co do mocy: głośniki mają 150W i napędza je wieża 120W, więc dlaczego wzmacniacz takiej małej mocy ?
  • Level 42  
    pyyy69 wrote:
    głośniki mają 150W i napędza je wieża 120W, więc dlaczego wzmacniacz takiej małej mocy

Wierzysz w to że mają 150W ?

W specyfikacji wieży jest napisane że pobiera 280W z sieci, wzmacniacz zamontowany w niej pracuje w klasie A/B czyli ma sprawność na poziomie 40% . 40% z 280W to niecałe 112W i podziel to na dwa kanały STEREO wychodzi ok 60W.
    I w to bym uwierzył. To mniej więcej takie proste obliczenie mocy wzmacniacza.

Dodano po 1 [minuty]:

Jakość przesyłanego dźwięku po Bluetooth nie powala na kolana, zawsze możesz dokupić moduł Bluetooth.
    Lub pchać się w nowe wzmacniacze z Bluetooth.
  • Level 9  
    sunrise84 wrote:
    Muszę cię zmartwić ale całą przednia ścianka jest wykonana właśnie z PLASTIKU.

No fakt - przednia część tak. Chodziło mi o to, że są lepszej jakości niż jakieś tanie hipermarketowe teraz produkowane kolumny.
    Co do wzmacniacza - kupuję , podłączam i wszystko śmiga jak powinno z dźwiękiem takim samym jak był, albo z lepszym ?
  • Level 42  
    Tak , pamiętając tylko o polaryzacji kolumn czyli czarny zacisk za czarnym , czerwony z czerwonym i analogicznie z druga kolumną.

Dodano po 1 [minuty]:

Tylko że ta Yamaha nie ma wejścia optycznego audio a sam chcesz za niedługo wymieniać Tv na nowszy który zapewne nie będzie miał wyjścia słuchawkowego.

Dodano po 1 [minuty]:

Więc pozostanie ci wtedy zakup konwertera optyczno-analogowego :

https://www.swiatkabli.pl/pl/p/Konwerter-opty...ieku-Coaxial-TOSLINK-RCA-2x-CHINCH-ANALOG/118

Dodano po 55 [sekundy]:

Lub spróbować sparować TV z Yamaha po bluetooth.
  • Level 9  
    sunrise84 wrote:
    Tak zagra spokojnie.
    To nie są jakoś trudne kolumny do wysterowania.

Dodano po 2 [minuty]:

https://www.manualscenter.com/manuals/sony/ssgrx9900-service-manual.html#.YBALzehKiUk

pyyy69 wrote:
    nie są jakieś plastikowe

Muszę cię zmartwić ale całą przednia ścianka jest wykonana właśnie z PLASTIKU.

jest jeden jeszcze wątek na forum z tymi kolumnami i ktoś tam już powiedział , że kolumny od wieży zagrają z wieżą , natomiast z czymś takim o czym tu dyskutujemy może być ciężko połączyć. Nie wiem czemu tak.
    Mam pytanko jeszcze odnośnie tej budowy tych kolumn - czy da się zdjąć z nich tą metalową siatkę która jest zamocowana od przodu ? masz może wiedzę w tym temacie ?
  • Level 42  
    pyyy69 wrote:
    że kolumny od wieży zagrają z wieżą , natomiast z czymś takim o czym tu dyskutujemy może być ciężko połączyć.

Pokaż mi ten bełkot!

Jeżeli nie są wklejone na kleju to podważenie tych siatek powoli może się udać .
    Natomiast pewnie są sklejone.

Dodano po 2 [minuty]:

Pewnie trzeba będzie podważyć ten cały ozdobny plastik który zakrywa mocowania głośników.
    Otwórz sobie tego linka z góry który podałem i użyj kombinacji klawiszy Ctrl i + aby powiększyć obraz i schemat budowy tych kolumn.

Dodano po 3 [minuty]:

"Osobiście posiadam także wieżę Sony SS RG 440 i pewnego razu chiałem przekonać się jak kolumny od tej wieży zagrają ze wzmacniaczm i CD Kenwooda i niestaty totala lipa"

Masz na myśli to zdanie wyjęte z innego tematu o tych kolumnach?

Kolega nie określił z jakim wzmacniaczem to połączył oraz jak to ustawił.