Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Redmi Note 7 Android 8.1 - zakłócenia GPS w domu

O405GN 26 Jan 2021 15:16 480 1
    O405GN
    Level 3  
    Mój GPS ma zakłócenia, ale tylko w domu.
    Zacznę do początku. Mój telefon to Xiaomi Redmi Note 7, Android 8.1.
    Mój telefon od zawsze miał problemy z sygnałem GPS, gdy udostępniałem hotspot. Przerzucał mnie raz 200 metrów dalej, raz 600 metrów dalej. Chwilami po prostu nie działał. Z tego co wiem to jest na wszystkich telefonach, dlatego nie wiążę tego z zakłóceniami, do których zaraz przejdę.
    Gram w Pokemony, często w domu. GPS nie działał wtedy ani w Google Maps, ani w pokach, ani w jakdojade.
    Na początku grudnia GPS przestał działać w domu cały czas. Na początek przerzucał mnie 200 metrów dalej, po chwili 600 metrów dalej. Po kilku minutach takiego skakania na mapie w grze (mapach Google także) wracał na kilka sekund "do domu" a następnie sygnał całkowicie znikał.
    W momencie opuszczenia budynku sygnał natychmiastowo wracał. Przez kilka dni nie mogłem grać w domu. W międzyczasie za pomocą aplikacji sprawdziłem, że telefon nie łączy się z żadną satelitą. skalibrowałem na nowo kompas, wgrałem także nowe dane GPS. Nic nie pomagało, podejrzewałem awarię płyty głównej.
    Po kilku dniach problem samoistnie ustał. Grałem sobie spokojnie do dzisiaj.
    Dzisiaj znów ten problem. GPS raz skacze, raz się wyłącza. Gracz z bloku obok ma ten sam problem. Jakieś pomysły?
    staś pytalski
    Level 39  
    Zasadniczo sygnał GPS w domu może być przekłamywany, niepoprawny, bądź ograniczony. Można próbować włączyć (nie wiem jak to się będzie nazywać w Xiaomi) ale w menu lokalizacja - wspomaganie lokalizacji gdzie dodatkowo telefon wykorzystuje sieć wifi itp do pomocy w określeniu położenia. Czasami też ograniczeniem w lokalizacji jest tryb oszczędzania baterii czy zabroniony dostęp do lokalizacji przez dla danej aplikacji. Możesz też sprawdzić czy gra jak i sam telefon jest zaktualizowany.