Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV OLED\LED wybrać SONY/PHILIPS?

BlackGirl 26 Jan 2021 20:25 2244 30
    BlackGirl
    Level 3  
    Witam. Zastanawiam się pomiędzy tymi 3 modelami i już mnie zaczyna głowa boleć bo nie wiem który będzie dla mnie najlepszy i nie zawiodę się na nim. Może ktoś posiada któryś z tych modeli i może podzielić się wrażeniami. TV będzie wisieć na ścianie i będzie służyć głównie w 70 % do Netflixa, zaś pozostałe 30% to zwykła telewizja (jakiś serial czy program no i czasem może chłopak mecz od święta). Byłabym wdzięczna. A o to modele:
    SONY OLED KD55A8BAEP
    SONY LED KD-55XH9505BAEP
    PHILIPS OLED 55OLED855/12

I mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli będę unikała programów informacyjnych i będę oglądać różne kanały, nie będę grać na TV z XBOX\PC to Oled pochodzi bez żadnych uszkodzeń np parę lat? Pytam bo 6 tys za TV co 2 lata to trochę dużo. :(
    falini
    Level 8  
    Witaj, na temat danego modelu się nie wypowiem bo nie jestem na bieżąco ale wydaje mi się że Philips to już na pewno nie ten Philips co kiedyś. Ja mam tv Sony już kolejny tzn nie przez to że się zespół. Ten co mam działa już 7 rok bez zastrzeżeń. Sony jednak trzyma jeszcze markę i nie jest to tylko moja opinia . Jeżdżę w transporcie RTV z znanego sklepu w pl philipsow dużo wraca na gwarancję a Sony wiozłem w przeciągu roku jedna sztukę i to samo potwierdzają chłopaki ze sklepów ze Sony to wysoka półka jeszcze jest.
    Pozdrawiam serdecznie
    BlackGirl
    Level 3  
    falini wrote:
    Witaj, na temat danego modelu się nie wypowiem bo nie jestem na bieżąco ale wydaje mi się że Philips to już na pewno nie ten Philips co kiedyś. Ja mam tv Sony już kolejny tzn nie przez to że się zespół. Ten co mam działa już 7 rok bez zastrzeżeń. Sony jednak trzyma jeszcze markę i nie jest to tylko moja opinia . Jeżdżę w transporcie RTV z znanego sklepu w pl philipsow dużo wraca na gwarancję a Sony wiozłem w przeciągu roku jedna sztukę i to samo potwierdzają chłopaki ze sklepów ze Sony to wysoka półka jeszcze jest.
    Pozdrawiam serdecznie

Trochę mi pomogła ta opinia. A możesz mi zdradzić skoro jesteś w temacie czy czesto TV Oled wraca na gwarancje z powodu wypalenia matrycy?
    falini
    Level 8  
    Na tą chwilę nic mi nikt nie mówił żeby przez to coś wracało , może napiszę co jeździ na gwarancję na pewno Philips , LG , Samsung, Sharp , Manta . Nie zwróciłem uwagi czy OLED czy nie . Myślę że OLED jeszcze jest zbyt świeżą technologia żeby móc stwierdzić czy się wypali szybko. Ja mam zwykły LED i przez te lata jest ok a codziennie po dobre 10 godzin działa.
    Kwestia czy OLED jest Ci potrzebny i wydanie 6 koła na tv ,bo na Netflix to nie wiem czy jakieś duże różnice w warunkach domowych są w matrycach. Czasem lepiej wziąć cos za 3 3500 i na zwykle oglądanie wystarczy. Niech się konkretni znawcy tematu wypowiedzą.
    diego240
    Level 20  
    falini wrote:
    Na tą chwilę nic mi nikt nie mówił żeby przez to coś wracało , może napiszę co jeździ na gwarancję na pewno Philips , LG , Samsung, Sharp , Manta . Nie zwróciłem uwagi czy OLED czy nie . Myślę że OLED jeszcze jest zbyt świeżą technologia żeby móc stwierdzić czy się wypali szybko. Ja mam zwykły LED i przez te lata jest ok a codziennie po dobre 10 godzin działa.
    Kwestia czy OLED jest Ci potrzebny i wydanie 6 koła na tv ,bo na Netflix to nie wiem czy jakieś duże różnice w warunkach domowych są w matrycach. Czasem lepiej wziąć cos za 3 3500 i na zwykle oglądanie wystarczy. Niech się konkretni znawcy tematu wypowiedzą.

Odpowiedź jest prosta TV Sony z uwagi na cene sprzedaje sie naj mniej w Polsce i stad jest najmniej reklamacji. Samsung, Sony i LG maja podobna jakość, bo w duzej mierze maja stosowane zamiennien te same podzespoły.
    falini
    Level 8  
    Może tak być, co nie zmienia faktu że moje Sony ciągnie już 7 rok
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Wybrałbym Sony. Philipsa raczej nie.
    Choć do zestawu tradycyjnie dorzuciłbym jeszcze LG 55CX. Moim zdaniem optymalny OLED z 2020r.
    BlackGirl
    Level 3  
    Ludwik XVI wrote:
    Choć do zestawu tradycyjnie dorzuciłbym jeszcze LG 55CX. Moim zdaniem optymalny OLED z 2020r.

A którego Sony byś polecił bo podałam 2 modele. I czemu Sony tak a Philips nie?
    Ludwik XVI
    Sony OLED, a Philips nie bo za drogi w stosunku do tego co oferuje i ze słaba implementacja Androida. W Sony stabilniej i szybciej działa.
    vakant34
    Level 22  
    Są teraz bardzo dobre technologie zabezpieczające telewizory OLED przed wypaleniem. Co do wyboru to w zasadzie możesz się odnieść do tego jak postrzegasz ambilight. Poza tym Sony to droga marka.
    Macosmail
    Level 34  
    Co roku słyszę o postępach w trwałości, a jednak cały czas widzę bardzo wypalone Oledy z przebiegami mniejszymi jak 10 tyś. h.
    diego240
    Level 20  
    Macosmail wrote:
    Co roku słyszę o postępach w trwałości, a jednak cały czas widzę bardzo wypalone Oledy z przebiegami mniejszymi jak 10 tyś. h.

Patrzac na zdjecie widze ze to Philips a w przypadku tej marki nie ma dobrych rozwiazan odnosnie zabezpieczania matryc przed utrwalaniem obrazu. Dodatkowo zeby TV wyswiecil 10 tys. godzin to potrzeba na to +/- 7lat. A tendencja i postep jest aktualnie taki ze uzytkownik chce juz po okolo 5 latach zmieniac TV.
    P.S. Utrwalenia do perfekcji opanowala firma LG, pozostałe firmy uczą sie od nich.
    adse
    Level 21  
    diego240 wrote:
    zeby TV wyswiecil 10 tys. godzin to potrzeba na to +/- 7lat. A tendencja i postep jest aktualnie taki ze uzytkownik chce juz po okolo 5 latach zmieniac TV.
    Wg mnie na 10 tys. godzin potrzeba około 2-3 lat - niejednokrotnie telewizory pracują po 10-16 godzin dziennie, np. w domach emerytów. Nie licząc telewizorów jednej marki, które się psuły po 2-3 latach, znane mi telewizory znajomych pracują bezawaryjnie więcej niż 5 lat, przykład 8 lat i nadal, ponad 10 godzin dziennie, i ma się dobrze.
    Nie znam nikogo kto zmienia tv po 5 latach, jeśli już to dokupuje drugi a stary wiesza w sypialni i ma działać 10 lat. Jak się zepsuje wcześniej, to drugi raz tej marki się nie kupuje.
    Ludwik XVI
    adse wrote:
    niejednokrotnie telewizory pracują po 10-16 godzin dziennie, np. w domach emerytów.

Raczej za dużo OLEDów nie ma w domach emerytów ;)
    U mnie wychodzi ok 1500h rocznie. Mam OLEDa 5 pełnych lat i 7500h przepracowanych (bez wypaleń)
    diego240
    Level 20  
    adse wrote:
    diego240 wrote:
    zeby TV wyswiecil 10 tys. godzin to potrzeba na to +/- 7lat. A tendencja i postep jest aktualnie taki ze uzytkownik chce juz po okolo 5 latach zmieniac TV.
    Wg mnie na 10 tys. godzin potrzeba około 2-3 lat - niejednokrotnie telewizory pracują po 10-16 godzin dziennie, np. w domach emerytów. Nie licząc telewizorów jednej marki, które się psuły po 2-3 latach, znane mi telewizory znajomych pracują bezawaryjnie więcej niż 5 lat, przykład 8 lat i nadal, ponad 10 godzin dziennie, i ma się dobrze.
    Nie znam nikogo kto zmienia tv po 5 latach, jeśli już to dokupuje drugi a stary wiesza w sypialni i ma działać 10 lat. Jak się zepsuje wcześniej, to drugi raz tej marki się nie kupuje.

To sa twoje przykłady z zycia wzięte ale w niewielkim gronie, ja sam z branzą RTV, jestem zwiazany od 2009roku, wiec wiem to z autopsji. Średnia dzienna ogladania TV to 4godziny. TV ze zdjecia działa i nawet pomimo utrwalenia obrazu mozna normalnie ogladac obraz bo w warunkach normalnego wyswietlania obrazu ten powidok praktycznie nie bedzie widoczny. Dodam jeszcze ze to utrwalenie nastapiło z niedbalstwa o technologie Oled.
    P.S. w TV Oled trzeba miec ustawiony harmonogram kompensacji obrazu a powidoków na matrycy nie bedzie. Dodam ze ten sam problem miały TV Plazmy z powidokami i wypaleniami ale jednak byly najbardziej w tamtym okresie pożądane.
    gadek80
    Level 26  
    falini wrote:

Miałem wcześniej matrycę VA która uchodzi za oddającą jak najlepiej czerń, teram mam LG Oled i od dwóch miesięcy za każdym razem się zachwycam jego czernią. Także jest to duża różnica między LED a OLED dodatkowo jeżeli dużo korzystasz z netflixa bardziej zauważysz świetną jakość obrazu w oledzie. Jest w tym dziwne uczucie, bo kiedy w filmie pokazuje się nagle czarny obraz, wydaje Ci się ze telewizor się wyłączył, bo czarny obraz niczym się nie różni od wyłączonego telewizora :)
    Każdy Oled innej marki niż LG ma matrycę od LG, bo tylko on teraz ją robi. Serwis LG też jest zachwalany.
    Kwestią wyboru tez może zaważyć system. Ja wybrałem LG ze względu na pilota Magic, które według mnie jest wygodniejszy od pilota Philipa gdyż korzystam z dekodera Polsatu i ten pilot przejąc praktycznie wszystkie funkcje pilota od dekodera.
    Na Sony się nie patrzyłem ze względu na cenę. Najbardziej mnie interesował OLED i tu najlepiej cenowo wypadł LG ze świetnym i szybkim system Webos.
    Tak w skrócie działa ten pilot
    https://www.youtube.com/watch?v=c01QJDLExnU
    diego240
    Level 20  
    BlackGirl wrote:
    Ludwik XVI wrote:

A którego Sony byś polecił bo podałam 2 modele. I czemu Sony tak a Philips nie?

Pomimo twoich złych doswiadczeń z marka LG i tak bym ją tobie zaproponował. Przykładowo LG CX - kosztuje aktualnie średnio 5399PLN a odpowiednik do CX-a, Sony AG9 - 6999PLN. Róznica spora ale zeby mieć spokój, można tą róznice przeznaczyć na ubezpieczenie od wszystkich uszkodzeń. I jak by sie cos stało ma pewnosc ze zostanie naprawione lub wymienione.
    BlackGirl
    Level 3  
    Powiem tak. Myślałam dużo o lg CX ale Sony A8 jakoś do mnie bardziej przemawia. I jeszcze jak usłyszałam dźwięk w tym Oled to już całkiem bajka. Może nie ma HDMI 2.1 ale czy to mi się przyda skoro nie planuje kupna konsoli? I czy kupno Oleda mam opierać np na pilocie? Czy jest coś innego co może mnie przekonać do CX? I da mi przewagę nad A8 i nie mówię o cenie? Dużo mi już pomogliście ale wciąż mam wątpliwości.
    Ludwik XVI
    Masz forsę, pasuje Ci Sony, to bierz.
    To tylko zakup telewizora - przekonywanie na siłę nie ma sensu, bo na finale nie będziesz zadowolona z zakupu.
    gadek80
    Level 26  
    Wbrew pozorom pilot to bardzo ważna rzecz, jeżeli w dużej mierze korzystasz z Netlifxa i Youtbe. Klikanie na staroświeckim pilocie kilkanaście razy strzałek w prawo i lewo żeby wybrać jedną literkę to tragedia, ale przypuszczam, że może Sony znalazło na to również swoje rozwiązanie.
    Tu jest film tylko po angielsku, ale można włączyć translator tłumaczenia i coś trochę pomoże.
    https://www.youtube.com/watch?v=ANgAuVHAuEg
    diego240
    Level 20  
    BlackGirl wrote:
    Powiem tak. Myślałam dużo o lg CX ale Sony A8 jakoś do mnie bardziej przemawia. I jeszcze jak usłyszałam dźwięk w tym Oled to już całkiem bajka. Może nie ma HDMI 2.1 ale czy to mi się przyda skoro nie planuje kupna konsoli? I czy kupno Oleda mam opierać np na pilocie? Czy jest coś innego co może mnie przekonać do CX? I da mi przewagę nad A8 i nie mówię o cenie? Dużo mi już pomogliście ale wciąż mam wątpliwości.

Sony A8 jest TV słabszym jezeli chodzi o ogólną jakość obrazu, odpowiednikiem do tego Sony jest LG BX. Najważniejsz przewagą CX nad A8 jest procesor obrazu który przedewszystkim lepiej bedzie skalował obraz o niskiej jakości, czyli kanały HD i gorsze, beda milsze dla oka, dodatkowo płynnosc obrazu zdecydowanie po stronie CX, wyższa jasność i jeszcze by sie troche znalazło. Dla przypomnienia, wedlug Kanadyjskiego Ritings, TV Oled CX, został okreslony najlepszym TV na świecie i to róznych kategoriach. Sony A8 chyba nawet go nie ma w pierwszej 10-tce. P.S. Sony fajnie brzmi ale wnioskuje ze nie słuchałaś jak gra CX?
    BlackGirl
    Level 3  
    Ludwik XVI wrote:
    bo na finale nie będziesz zadowolona z zakupu.

Ale na czym opierasz takie stwierdzenie?

Dodano po 8 [minuty]:

diego240 wrote:
    BlackGirl wrote:

Sony A8 jest TV słabszym jezeli chodzi o ogólną jakość obrazu, odpowiednikiem do tego Sony jest LG BX. Najważniejsz przewagą CX nad A8 jest procesor obrazu który przedewszystkim lepiej bedzie skalował obraz o niskiej jakości, czyli kanały HD i gorsze, beda milsze dla oka, dodatkowo płynnosc obrazu zdecydowanie po stronie CX, wyższa jasność i jeszcze by sie troche znalazło. Dla przypomnienia, wedlug Kanadyjskiego Ritings, TV Oled CX, został okreslony najlepszym TV na świecie i to róznych kategoriach. Sony A8 chyba nawet go nie ma w pierwszej 10-tce. P.S. Sony fajnie brzmi ale wnioskuje ze nie słuchałaś jak gra CX?

No może według Kanadyjskiego Ritings ale tu przykładowo już nie najlepszy https://hdtvpolska.com/najlepszy-telewizor-ol...kosc-2020-roku-test-philips-oled-805-855-865/ także ile portali to co inny jeśl lepszy. Ja wole opierać się na opini osób które maja na co dzień styczność z tymi tv. I jeśli chodzi o CX to słuchałem go u znajomego i brzmi ładnie i tylko ładnie. Szkoda tylko że TV za tyle kasy kupił i już jest po serwisie a TV nie miał pół roku nawet 11 pikseli się wypaliło.
    gadek80
    Level 26  
    Ludwik XVI wrote:
    To tylko zakup telewizora - przekonywanie na siłę nie ma sensu, bo na finale nie będziesz zadowolona z zakupu.

Kolega ma rację. Już sama w ostatnim poście zaczynasz bronić Sony, a to dźwięk, a to LG w serwisie. Rady innych nie odpowiadają Twoim przekonaniom.
    Zepsuty LG w serwisie... 11 pikseli się wypaliło, a czytałaś mój wcześniejszy post czy nie chcesz go pamiętać? Czy Sony czy LG i tak jest ta sama matryca od LG, także w Twoim wybranym Sony będzie taka sama matryca jak w zepsutym LG.
    Wybierzesz LG i coś się stanie będziesz narzekała że posłuchałaś forumowiczów. Wybierzesz Sony zepsuje się zawsze możesz powiedzieć, że LG mógł się tak samo zepsuć.
    Jeżeli obu telewizorów nie postawisz obok siebie to w innym wypadku nie zauważysz który lepszy który gorszy, taką różnicę zauważysz między LEDem a OLEDem.
    Satysfakcja z zakupu to też bardzo ważna rzecz i jeżeli weźmiesz Sony, to dobrze, najważniejsze że jest to OLED :)
    BlackGirl
    Level 3  
    To czy decyzje o wyborze TV podejmę z waszą pomocą czy nie to na pewno nie mam prawa mieć do nikogo pretensji. I to nie prawda że bronie Sony. Bo np dziś byłem w sklepie i widziałem jak mocno w dół poszedł Philips 855 i jest tańszy teraz wiec SONY już traci lekko. Oba te Tv porównywałem tak jak sugerujecie tylko że w sklepie nie mogę porównać np jak grają one ze zwykłą TV naziemną. Wiem że np w Netflixie to będzie bajka ale który lepiej radzi sobie ze zwykłą telewizją. Tam tylko puszczają cukierkowe animacje które są podobne.
    Ludwik XVI
    W tej klasie tv nie ma różnic pomiędzy skalowaniem na tyle widocznych aby je dostrzec przy normalnym oglądaniu.
    Tak więc nie musisz się tym martwić.
    vakant34
    Level 22  
    diego240 wrote:
    Macosmail wrote:

Patrzac na zdjecie widze ze to Philips a w przypadku tej marki nie ma dobrych rozwiazan odnosnie zabezpieczania matryc przed utrwalaniem obrazu. Dodatkowo zeby TV wyswiecil 10 tys. godzin to potrzeba na to +/- 7lat. A tendencja i postep jest aktualnie taki ze uzytkownik chce juz po okolo 5 latach zmieniac TV.
    P.S. Utrwalenia do perfekcji opanowala firma LG, pozostałe firmy uczą sie od nich.

Nie gadaj, mają ostrzeżenia przed stałym obrazem, przesuwanie się ekranu w pionie i poziomie oraz czyszczenie matrycy. To samo co inni. Ponadto ja nie widzę by to był Philips, a i nie wiadomo z którego roku ten TV, bo już te OLEDy z 2020 roku są dużo lepiej zabezpieczone niż inne.
    gadek80
    Level 26  
    Z tego co widzę to mogło być używane do gry i to w bardzo długim czasie. Pewnie gracz już jest małym grubaskiem skoro tak wypalił ekran :P
    W normalnym użytkowaniu nie jest możliwe takie wypalenie matrycy.
    diego240
    Level 20  
    vakant34 wrote:
    diego240 wrote:
    Macosmail wrote:

Nie gadaj, mają ostrzeżenia przed stałym obrazem, przesuwanie się ekranu w pionie i poziomie oraz czyszczenie matrycy. To samo co inni. Ponadto ja nie widzę by to był Philips, a i nie wiadomo z którego roku ten TV, bo już te OLEDy z 2020 roku są dużo lepiej zabezpieczone niż inne.

Do 2019r. włacznie, Philips nie umozliwiał wymuszenia kompensacji obrazu, ani ustawienia harmonogramu, do tego w dalszym ciagu we wszystkich TV Oled poza LG, nie zostało zastosowane, wygaszanie pikseli w miejscu statycznego obrazu, czyli dla przykladu pasek TVN24 czy TVP INFO lub logo stacji. LG od 2019 stosuje dodatkowo kompensacje obrazu w tle, czyli podczas ogladania (uzytkownik nie widzi tego procesu).
    BlackGirl
    Level 3  
    Dużo mi pomogliście i raczej już wiem jakiego dokonam wyboru. Chciałam jeszcze zapytać o jedną rzecz by nie zakładać 2 tematu. Jak wygląda kwestia Kalibracji profesjonalnej? Warto jest dopłacać do takiego czegoś?
    Ludwik XVI
    Warto jesli jesteś purystą w kwestii jakości obrazu.
    Jeśli standardowy oglądacz to moim zdaniem wystarcza tryb Kino/Film/ISF i lekki tuning ustawień pod siebie.