Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy Aqua 1000T Aquamatic AQE2 - Dym z bębna.

Kano7 27 Jan 2021 15:37 1734 2
    Kano7
    Level 6  
    Witam

Robiłem wczoraj pranie, podczas wirowania usłyszałem jakiś jednorazowy dziwny dźwięk dochodzący z pralki, ale nic co specjalnie by mnie zaniepokoiło. Niestety, ale po zakończeniu cyklu gdy odtworzyłem drzwiczki poczułem zapach spalenizny, a z bębna zadymiło - nie jakoś specjalnie bo ubrania w ogóle nie przesiąkły dymem, ale wyraźnie go było widać.

To co jeszcze zwróciło moją uwagę to to, że pralka przy ostatnim wirowaniu powinna zwiększać obroty zdaję się w dwóch stopniach, tutaj jednak odniosłem wrażenie, że coś tam się dzieje, jest jakaś próba, ale obroty pozostają nadal te same. Kolejna sprawa to gdy teraz próbuje zakręcić bębnem to czuję jakby coś delikatnie blokowało jego obrót do tego słychać nie znaczne szorowanie elementów.

Macie może jakieś pomysły co to może być bo nie wiem czy samemu coś próbować czy bez fachowca się nie obejdzie?

Pozdrawiam
    Gobro
    Level 31  
    Trzeba wyciągnąć grzałkę i sprawdzić czy nie jest przepalona. Przez otwór grzałki sprawdzić co jest powodem ocierania bębna podczas obracania.
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Albo urwany krzyżak zawieszenia bębna , uszkodzone łożyska , obce ciało między bębnem a wanną zespołu piorącego.