Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Skoda Felicia II 1,3 Mpi - Skoda Felicia II ,1,3 Mpi , 1999r. benzyna ,

KOREK60 27 Jan 2021 18:56 510 2
    KOREK60
    Level 2  
    Witam.
    Moja Skoda Felicia II , 1999r. benzyna , nie odpala na ciepłym silniku , odpala za to bez problemu na pych. Zostały wymienione świece , uchwyty gumowe do świec oraz rozrusznik. Problem zaczął się od chwili wymiany oryginalnego rozrusznika który został przez przypadek przepalony. Rozrusznik firmy AS działał mi tylko przez ponad 3 miesiące , był on od nowego ze skazą gdyż podczas rozruchu były odgłosy zgrzytu blachy o blachę. Teraz mam oryginalny używany rozrusznik Magneton odpal super gdy odpalam zimny silnik. Po ponownym rozruchu po chwilowej przerwie na przykład na zakupy odpala średnio dusząc się ale już po drugiej chwilowej przerwie nie zapali jedynie bez problemu na pych. Więc jestem przezorny i stawiam na wzniesieniu aby go pchnąć.
    KOREK60
    Level 2  
    Problem bardzo szybko został naprawiony przez mechanika z Węgorzewa który dokonał diagnostyki silnika i wymienił czujnik temperatury płynu chłodzącego. Teraz silnik chodzi jak " szwajcarski zegarek " , tak jak powinien pracować tak prosty i niezawodny silnik. Dodatkowo jest konieczność wypłukania układu chłodzenia i zalania nowym płynem chłodzącym.