Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ocieplenie stropu nad poddaszem nieużytkowym

ongo72 27 Jan 2021 23:11 279 2
    ongo72
    Level 6  
    Witam,

Chciałbym się doradzić jak poprawnie wykonać ocieplenie stropu nad poddaszem nieużytkowym.
    Strop jest wykonany z teriva + zbrojenie i beton - powierzchnia 90m2.
    Planuje na stropie ułożyć 3 warstwy styropianu po 10 cm na mijankę - myślałem o Swisspor EPS 031 LAMBDA MAX
    Na to ewentualnie położyć płytę OSB ale chyba tylko do włazu do wyjścia na dach.
    Czy takie ocieplenie będzie dobre? Czy pierwszą warstwę powinienem przykleić na klej (tak jak to się robi z elewacją) a kolejne już normalnie ułożyć? Czy pod styropianem powinna być folia paro izolacyjna (czy ją się daje tylko pod wełnę?)
    Z racji tego że wylewka nie jest równa to może w celu wyrównania pod spód dać jeszcze z 5cm wełny i na to styropian? - dlatego też myślałem aby pierwszą warstwę przykleić na klej w celu wyrównania pierwszej warstwy.

Z góry dziękuję za porady
    markosik20
    Level 33  
    ongo72 wrote:
    Czy pod styropianem powinna być folia paro izolacyjna (czy ją się daje tylko pod wełnę?)

Pomimo tego że styropian jest barierą dla pary wodnej folia paroizolacyjna jak najbardziej wskazana. Zapobiegnie ona skraplaniu się pary wodnej w punkcie rosy (gdzieś w środku izolacji).
    ongo72
    Level 6  
    markosik20 wrote:
    Pomimo tego że styropian jest barierą dla pary wodnej folia paroizolacyjna jak najbardziej wskazana.

Ok w takim razie lepiej położę folię pod styropian.
    Natomiast co do nie równości to nie będzie przeszkadzać, że pod styropianem będą małe puste przestrzenie (nie równa wylewka)? Z folią to raczej odpada, żeby na klej pierwszą warstwę położyć. Czy może dać na wyrównanie 5cm wełny?
    Górną warstwę styropianu mogę jeszcze ewentualnie zaciągnąć siatką i klejem - wylewka odpada ze względu na duże obciążenie. Ewentualnie te płyty osb.
    Czy taki sposób ocieplenia będzie dobry? Czy jakieś inne propozycje?