Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres DeLonghi ESAM 6900 - mleko jest prawie zimne

Eveline12 28 Jan 2021 10:58 900 2
    Eveline12
    Level 1  
    Witam, kupiłam ekspres Delonghi Primadonna ESAM 6900 i wydaje mi się, że mleko jest stanowczo za mało podgrzane przez co kawa z mlekiem jest ledwo letnia, z tego co wiem to kawa powinna mieć temperaturę ok 70 stopni, a z mojego ekspresu wychodzi kawa o temperaturze około 38 stopni. Nie lubię zimnej kawy i za każdym razem muszę ją podgrzewać w mikrofalówce. Ekspres oddałam do naprawy na zasadzie rękojmi. Po półtorej miesiąca wrócił "naprawiony" z serwisu, wymienili mi zbiornik na mleko, nawiasem mówiąc uszkodzony z zewnątrz. Problem pozostał. Czy ktoś się orientuje gdzie ten ekspres ma grzałkę mleka? Albo co może być przyczyną? Dziękuję i pozdrawiam :)
    rowak
    Level 14  
    Mleko nie jest bezpośrednio podgrzewane - odpowiada za to para. Jeśli kawa jest zimna (a za taką można uznać 38 stopnie), to jest to kwestia czujnika temperatury, bojlera lub elektroniki. Skoro jest rękojmia, to należy skutecznie z niej skorzystać. Każdy producent w instrukcjach serwisowych określa jaka powinno być temperatura wychodzącej z niego kawy, wody, pary. 38 dla kawy jest po prostu nie do przyjęcia. Nie jest także do przyjęcia, że w ramach rękojmi wymieniono na uszkodzony z zewnątrz dzbanek.
    dziku1981
    Level 12  
    Dzień dobry

Można by zwiększyć temperaturę pary dolutowując rezystor szeregowo z czujnikiem NTC grzałki. To jest prosta sprawa ale dla elektronika, stąd nie polecam tego rozwiązania dla osób bez odpowiedniej wiedzy. Możliwe, że wprowadzę taką modyfikację do swojego ekspresu, wtedy podzielę się wartością wymaganego rezystora.

Pozdrawiam

Zrezygnowałem z modyfikacji, każdy Włoch Wam powie, że pianka ma być chłodna w kawie.