Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przerywanie pracy silnika

paula1503 29 Jan 2021 11:08 195 1
    paula1503
    Level 1  
    Witam. Mam ford focus mk1 1999r. Od kiedy nadeszła zima to zaczęłam obserwować ze w autem coś nie halo. Auto ładnie zapala, i wtedy ładnie trzyma obroty. Gdy ruszę auto traci moc, obroty spadają, szarpie autem. Na początku myslalam ze cos nie gra z benzyną, ale po przełączeniu auta na gaz też nim szarpie. Mąż sprawdzał świece i są ok. Może ma ktoś pomysl co to może być?
    Drugi problem to klamka od strony pasażera. Podczas mrozow klamka mi zamarzła. Chcąc otworzyć drzwi widocznie trochę mocniej szarpnęłam i coś się stało. Od pola nie mogę ich wogole otrzozyc. Klamka lata jakby była gdzieś urwana. Od środka otworze drzwi ale jak chce je zamknac to muszę wcisnąć guzik blokady drzwi od środka bo inaczej nie ma szans na zamknięcie. Zastanawiam się co mogło się podziać. Może ktoś ma jakieś pomysły i mi pomoże bo już powoli mam dość tego auta
    madamsz1
    Level 36  
    paula1503 wrote:
    Może ma ktoś pomysl co to może być?

Wszystko i przysłowiowe nic (czytaj drobnostka), ale bez znajomości mechaniki silnika może być marnie z nakierowaniem bo ... można wymieniać wszystko po kolei aż się trafi. Najszybciej jednak zdiagnozować to gdzieś u mechanika. Może być sterowanie dawką z różnych przyczyn: przepustnica, nieszczelność dolotu, sonda, sterownik gazu. Co do drzwi to bez rozebrania i ustalenia co się stało też nie zgadnie. Jak maż ma smykałkę do mechaniki to masę instrukcji i filmów jest w necie co i jak rozebrać, żeby stwierdzić co się stało. Jak nie ma to cóż, mechanik, albo "sąsiad" :)

Dodano po 1 [minuty]:

paula1503 wrote:
    bo już powoli mam dość tego auta

Już dość dobrze pełnoletnie to auto i wszystko się może zdarzyć. Przy tych rocznikach to trzeba mieć smykałkę do drobnych napraw, albo kasę na mechanika.