Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silicon Labs dodaje „SmartClock” do swoich motoryzacyjnych g

ghost666 29 Jan 2021 17:57 312 0
 • Silicon Labs dodaje „SmartClock” do swoich motoryzacyjnych g
  Silicon Labs rozszerzyło swoją rodzinę generatorów zegarów samochodowych o funkcje „SmartClock” pozwalającą na lepsze monitorowania zegara i wykrywanie błędów.

  Nowe funkcje SmartClock dodane zostały do układów z rodziny generatorów zegara Si5332-AM, które są kwalifikowane do AEC-Q100 (norma motoryzacyjna). Układy te stosowane są do synchronizacji czasowej w motoryzacji. Technologia SmartClock aktywnie monitoruje zegary odniesienia w celu wykrywania potencjalnych usterek i zapewnienia wbudowanej redundancji zegara, jak opisuje firma.

  Ponieważ wymagania czasowe stają się coraz bardziej złożone, także w zastosowaniach motoryzacyjnych, liczba wymaganych, precyzyjnych zegarów również stale rośnie, wskazuje Silicon Labs. Nowe funkcje pomagają sprostać złożonym wyzwaniom czasowym związanym z nowoczesnymi systemami elektronicznymi, takimi jak sieci samochodowe, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, zautomatyzowana jazda i elektroniczne projekty IVI czy cyfrowego kokpitu.

  Zasada działania omawianej funkcji jest bardzo prosta: w przypadku wykrycia błędu, SmartClock udostępnia te informacje zewnętrznemu mikrokontrolerowi, nadzorującemu system lub menedżerowi bezpieczeństwa systemu, który następnie instruuje Si5332-AM, aby przełączył się na zapasowe źródło sygnału zegarowego, aby zapewnić dalsze bezpieczne działanie systemu.

  Rodzina układów obejmuje:

  * Konfigurowalne funkcje SmartClock w rodzinie generatorów zegara Si5332-AM. Funkcje te można włączyć za pomocą oprogramowania konfiguracyjnego Silicon Labs ClockBuilder Pro.
  * Samodzielny syntezator Si5118-AM SmartClock
  * Wersja 12-wyjściowa generatora zegara Si5332-AM
  * Wersja 10-wyjściowa bufora Si53350-AM

  W zastosowaniach, w których wymagane jest monitorowanie stanu tylko jednej częstotliwości, nowy syntezator Si5118-AM SmartClock można zaimplementować między źródłem zegara odniesienia a punktem końcowym.

  Źródło: https://www.electronicproducts.com/silicon-labs-adds-smartclock-features-to-automotive-clock-generators/

  Cool! Ranking DIY
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10262 posts with rating 8535, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.