Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Shield Vision z Ethernet lub LoRa dla Arduino Portenta H7

ghost666 29 Jan 2021 19:02 489 0
 • Shield Vision z Ethernet lub LoRa dla Arduino Portenta H7
  Shield Vision z Ethernet lub LoRa dla Arduino Portenta H7
  Zapowiedziane w styczniu zeszłego roku na targach CES, Arduino Portenta H7 to pierwsza część płyty przemysłowej „Arduino Pro” z rodziny Portenta. Płytka z mikrokontrolerem, wielkości Arduino MKR, ma dużą moc obliczeniową dzięki dwurdzeniowemu mikrokontrolerowi STMicro STM32H7 z ARM Cortex-M7/M4.

  Moduł dostarczany jest z płytką bazową zapewniającą dostęp do wszystkich wejść i wyjść mikrokontrolera oraz jego portów komunikacyjnych, takich jak Ethernet, USB, CAN, gniazdo mPCIe, itp. W czasach, gdy AI przesuwa się do samej krawędzi chmury, dla Arduino ma sens wprowadzenie Portenta Vision Shield - modułu z kamerą o niskim poborze mocy, dwoma mikrofonami i możliwością wyboru połączenia przewodowego (Ethernet) lub bezprzewodowego (LoRA) do zastosowań w systemach korzystających z uczenia maszynowego.

  Kluczowe cechy i specyfikacje Portenta Vision Shield:

  * Pamięć masowa - gniazdo karty MicroSD
  * Kamera - moduł kamery Himax HM-01B0 z rozdzielczością 324 x 324 QVGA
  * Przetwornik obrazu - technologia pikseli 3,6μ BrightSense o wysokiej czułości
  * Mikrofon - 2x mikrofon wielokierunkowe MP34DT05
  * Łączność: Wersja Ethernet - gniazdo Ethernet RJ45 10 / 100M / Wersja LoRa - moduł Murata CMWX1ZZABZ (taki sam jak na płycie bazowej Portenta H7)
  * Wymiary - 66 mm x 25 mm
  * Waga - 11 gramów (wersja Ethernet)

  Widzenie komputerowe o niskim poborze mocy jest możliwa dzięki modułowi kamery, który niezależnie wykrywa ruch, gdy Portenta H7 jest w trybie gotowości, a dwa mikrofony dookólne umożliwiają rozpoznawanie głosu i wykrywanie zdarzeń dźwiękowych. Dane wideo i audio mogą być przechowywane na karcie SD, a informacje o zdarzeniach mogą być przesyłane poprzez łączność Ethernet lub LoRaWAN lub istniejący na płycie Arduino Portenta H7 moduł WiFi i Bluetooth. Dane wideo lub audio nie muszą być przesyłane do chmury, ponieważ przetwarzanie AI odbywa się na samej płytce.

  Arduino poinformowało również, że wprowadza oprogramowanie, które współpracować będzie ze sprzętem Portenta Vision, ponieważ firma nawiązała współpracę z OpenMV, aby zapewnić zgodność OpenMV IDE z nowym shieldem. Programiści mogą teraz używać IDE do łatwego programowania płytki przy użyciu MicroPythona i wykorzystywać algorytmy AI/ML dostępne za pośrednictwem tej platformy. Najnowsze środowisko OpenMV, zgodne z Portenta, dostępne jest na Githubie wraz z przykładami.

  Wersję Ethernet Arduino Portenta Vision Shield można teraz zamówić za 47,15 dolara , a wersję z modułem LoRa za 63 dolary.  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/01/28/arduino-portenta-h7-embedded-vision-shield-with-ethernet-or-lora-connectivity/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10262 posts with rating 8535, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls