Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Infineon wprowadza na rynek mikrofon XENSIV MEMS nowej generacji

ghost666 29 Jan 2021 21:51 546 0
 • Infineon wprowadza na rynek mikrofon XENSIV MEMS nowej generacji
  Mikrofon Infineon IM73A135 XENSIV MEMS zapewnia jeszcze lepszą jakość dźwięku, oferując ogromną przewagę nad mikrofonami elektretowymi.

  Firma Infineon Technologies AG wypuściła na rynek mikrofon MEMS nowej generacji - XENSIV MEMS IM73A135 - oferujący ulepszenia względem urządzenia poprzedniej generacji. Firma twierdzi, że ich najnowszy mikrofon rozwiązuje niektóre z największych problemów związanych z mikrofonami MEMS i z elektretowymi mikrofonami pojemnościowymi (ECM) w takich obszarach, jak zakres dynamiczny, rozmiar i zużycie energii.

  IM73A135, mierzący 4 mm x 3 mm x 1,2 mm, oferuje SNR na poziomie 73 dB i wysoki akustyczny punkt przeciążenia (135 dB SPL), co daje mikrofon o wysokim zakresie dynamicznym. Inne funkcje obejmują ścisłe dopasowanie krzywej częstotliwości do przetwarzania sygnału audio i najniższy w branży pobór mocy - 170 μA.

  "Mikrofon Infineon IM73A135 MEMS IM73A135 umożliwia projektantom osiągnięcie poziomu wysokiej jakości dźwięku, który wcześniej był ograniczony do ECM, jednocześnie wykorzystując nieodłączne zalety technologii MEMS" mówi przedstawiciel firmy Infineon. Niski poziom szumów własnych sprawia, że ​​IM73A135 nadaje się do układów aktywnej redukcji szumów w słuchawkach i przechwytywania wysokiej jakości dźwięku wymaganego np. w systemach konferencyjnych, kamerach lub rejestratorach audio.

  Infineon planuje także rozszerzyć swoją nową, energooszczędną technologię układów ASIC na inne mikrofony cyfrowe nowej generacji, oznaczane na urządzeniach marką Infineon-inside. Pobór prądu w trybie niskiego poboru mocy, wynoszący zaledwie 110 µA, sprawia, że elementy te nadają się idealnie do urządzeń noszonych, w tym smartwatchów i opasek fitness.

  Mikrofon IM73A135 XENSIV MEMS będzie dostępny od marca 2021 roku. Nowa technologia do urządzeń noszonych zostanie wprowadzona przez partnerów firmy najpewniej w najbliższych miesiącach.

  Źródło: https://www.electronicproducts.com/infineon-launches-next-generation-xensiv-mems-microphone/#

  Cool! Ranking DIY
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10262 posts with rating 8535, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.