Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podkładka chłodząca pod heliosa 300

Migion 30 Jan 2021 17:12 693 9
    Migion
    Level 3  
    Witam ostatnio zauważyłem że mój laptop (Predator helios 300) pod obciążeniem (ale i bez niego) dość mocno się nagrzewa (80*C jak po prostu chodzi na pulpicie) wymieniłem pasty wyczyściłem go ale nie zbiło to za bardzo temperatury więc myślę nad podkładką chłodzącą tylko nie bardzo wiem jaką kupić żeby nie rozpadła się po miesiącu :wink: budżet to ok 130-150zł laptop ma jakieś 17.5 cala z góry dzięki za propozycje :D
    bumble
    User under supervision
    Laptop stoi na płaskiej powierzchni bez obrusu i serwetki na gołym stole i takie ma temp?
    Migion
    Level 3  
    enhanced wrote:
    A na jaką pastę wymieniłeś? Jakie temperatury pod obciążeniem ma?
    Ma jakieś wloty powietrza na spodzie żeby się nie okazało że podstawka zbędna a pomoże tak na szybko podniesienie tyłu laptopa.

Pasta thermalgrizzly krayonaut pod obciążeniem (csgo ok 90*-95*C w hwmonitor) laptop stoi na płaskim biurku bez serwetek itp.od spodu połowa obudowy ma wloty powietrza.
    Magic_moon

Level 29  
    Te wszystkie podkładki pod laptopa, to jest pic na wodę. Laptop trzeba czyści,wymieniać pasty, termopady i będzie ok.
    bumble
    User under supervision
    Nie prawda. Mam dwa laptopy o oba maja podkładki z dwoma wentylatorami 120mm i bardzo dużo dają. Wcześniej jak grałem zdarzało się ze laptop się wyłączał. Z podkładka nic takiego się nie dzieje. Czy używałeś podkładki kiedykolwiek ze piszesz takie rzeczy.
    Magic_moon

Level 29  
    bumble wrote:
    Nie prawda. Mam dwa laptopy o oba maja podkładki z dwoma wentylatorami 120mm i bardzo dużo dają. Wcześniej jak grałem zdarzało się ze laptop się wyłączał. Z podkładka nic takiego się nie dzieje. Czy używałeś podkładki kiedykolwiek ze piszesz takie rzeczy.

Jakby podkładki były potrzebne, to producenci laptopów dawali by jej razem z laptopem. Tak używałem.
    sunrise84
    Level 42  
    Magic_moon wrote:
    Laptop trzeba czyści,wymieniać pasty, termopady i będzie ok.

Co do czyszczenia okresowego z kurzu zalegającego na radiatorach to masz rację.
    Pasta raz dobrze nałożona nie wymaga wymieniania co x czasu , bo sam nie określiłeś tego okresu.
    Termopady o ile występują w laptopach nie wymagają wymiany, chyba że się pokruszyły lub straciły sprężystość z upływem lat.
    bumble
    User under supervision
    Oczywiście wymiana pasty i termojądrowa mija się kompletnie z celem. Priorytetowe jest wyczyszczenie układu chłodzenia. Usunięcie kurzu zalegającego na łopatkach wentylatorow.

Dodano po 3 [minuty]:

Maloprawdopodobne jest uszkodzenie cieplowodow. Tutaj nowe. https://www.ebay.co.uk/itm/Acer-Predator-Heli...0&pageci=055396f2-32cc-41d7-9cd2-6f9f0ef1fd8b
    Jak sprawdzane były temperatury? Mierzyles powietrze na wylocie czy w hwinfo czy innym programie?