Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zasilacz w Dell Precision T3500 - wyłącza się

Proteusek 30 Jan 2021 21:40 480 20
    Proteusek
    Level 5  
    Witam serdecznie.

Jak w temacie mam problem z zasilaczem w DELL PRECISION T3500, mianowicie po starcie systemu jak się już załaduje i komputer pochodzi około 2 minut zasilacz odłącza napięcie od płyty głównej i komputer się wyłacza a następnie sam startuje i przeważnie już chodzi cały czas. Sporadycznie potrafi tak zrobić 2 razy w przeciągu 5 minut ale zazwyczaj jak już sam się wyłączy i wystartuje na nowo to komputer pracuje stabilnie i cały czas nawet pod obciążeniem. Nie wiem do końca czego może być tego przyczyną. Podejrzewam że to sam zasilacz ale jeśli nawet to co by mogło się w nim psuć lub popsuć?

Bardzo proszę o jakieś sugestie, być może ktoś miał już podobny problem i zna rozwiązanie....

Dziękuję z góry za podpowiedzi
    Pozdrawiam PAWEŁ
    Proteusek
    Level 5  
    Nie odlaczam od sieci poza tym kupilem go po okazyjnej cenie nie znam przeszlosci tego komputera ale w takim razie rozbiore zasilacz i sprawdze kondensatory jakis punkt zaczepienia
    Proteusek
    Level 5  
    Jakieś inne sugestie??
    Sprawdziłem kondensatory wyglądają normalnie żadnych wybrzuszeń czy oznak przegrzania poprawiłem luty na najważniejszych połączeniach również na kondensatorach. Niestety sytuacja sie nie zmieniła. Podczas pracy komputer sie restartuje i potem po ponownym uruchomieniu działa normalnie
    rimot
    Level 29  
    MOSFET - Serwis wrote:
    Może kondensatory w zasilaczu są zużyte.

Proteusek wrote:
    wyglądają normalnie żadnych wybrzuszeń czy oznak przegrzania

Kondensator nie koniecznie musi być napuchnięty czy jak napisałeś "przegrzany", może być po prostu "suchy". Aby stwierdzić czy trzyma właściwą pojemność należy go wylutować i zmierzyć.
    Czy bez baterii sytuacja jest taka sama?

edit

Proteusek wrote:
    To stacja robocza dell precision t3500

Ale wtopa :oops:
    Proteusek
    Level 5  
    MOSFET - Serwis wrote:
    A w biosie identyfikuje zasilacz?

W biosie nie znalazlem informacji o zasilaczu to komputer stacjonarny wiec chyba info takiego nie ma bo wiem ze w laptopach jest

Dodano po 1 [minuty]:

To stacja robocza dell precision t3500
    Zasilacz ma moc 500W
    Proteusek
    Level 5  
    Tak jest na intelu aktualizacje pr,eprowadzilem do najnowszej wersji A17 ale na poprzedniej wersji A13 byla ta sama sytuacja
    Proteusek
    Level 5  
    Niestety nie posiadam programatora
    Gdzies wyczytalem ze powinno sie zrobic aktualizacje biosu po kolei czyli kolejne wersje jedna po drugiej tak zrobilem ale czy to ma jakies znaczenie??
    Ps. Zauwazylem ze tylko po pierwszym uruchomieniu komputera np po dluzszym czasie kiedy nie jest wlaczony kilka godzin ta sytuacja ma miejsce
    rimot
    Level 29  
    Sprawdź baterię, tym razem piszę o systemowej ;)
    rimot
    Level 29  
    Dlatego napisałem:
    rimot wrote:
    piszę o systemowej
    Proteusek
    Level 5  
    Bateria powinna byc sprawna bo podtrzymuje ustawienia date i godzine ale jutro kupie nowa i sprawdze a programatorem to jak mam to zrobic?
    Proteusek
    Level 5  
    No tak bylbym wdzieczny za poprowadzenie mnie za raczke he he programatorem to programowalem kosci plyt glownych jak jeszcze byly wyjmowalne z plyty glownej programowalem biosy ale to juz historia bo teraz biosy sa wlutowywane na plytach
    Proteusek
    Level 5  
    Witam ponownie.
    Temat rozwiazany. Wylaczanie komputera mialo prozaiczna usterke. Dzis w sklepie kupujac kondensatory sprzedawca zaproponowal abym wyjal wszystkie wtyczki z plyty glownej i wsadzil je spowrotem on mial taka sytuacje i pomoglo zrobilem tak jak mowil i temat wylaczania sie zasilacza zniknal jak reka odjal. Smieszna sprawa i tym bardziej sposob naprawy ale pomoglo 🙂
    Proteusek
    Level 5  
    Witam ponownie.
    Temat rozwiazany. Wylaczanie komputera mialo prozaiczna usterke. Dzis w sklepie kupujac kondensatory sprzedawca zaproponowal abym wyjal wszystkie wtyczki z plyty glownej i wsadzil je spowrotem on mial taka sytuacje i pomoglo zrobilem tak jak mowil i temat wylaczania sie zasilacza zniknal jak reka odjal. Smieszna sprawa i tym bardziej sposob naprawy ale pomoglo 🙂

Dodano po 35 [minuty]:

Rozwiazanie.
    Wyjeto wszystkie wtyczki z plyty glownej i wsadzono ponownie.