Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo 120S 11IAP - Problem z Bateria.

Kamil618 31 Jan 2021 14:26 345 5
    Kamil618
    Level 10  
    Witam wszystkich na grupie.
    Mam mianowicie problem z laptopem Lenovo IdeaPad 120s 11IAP. Problem leży z bateria lub z biosem. Mianowicie laptop działa bez zarzutu na zasilaczu. Bateria nie chce się na ładować, ciągle 0 % podłączony. Nie mam nikogo znajomego który posiada podobnego laptopa by sprawdzić baterie. Ładowarka myślę ze jest ok ponieważ posiadam ładowarkę samochodową i też nie idzie nią naładować. (specjalnie dziś została zakupiona). Próbowałem już odinstalować sterowniki zasilacza i baterii ale to nie pomogło. Wyjęcie baterii od biosu też nie daje rady. Wyjąłem również baterie od tego laptopa i próbowałem włączyć bez baterii ale nic nie działa. Bios ma starą wersje ale żeby zaktualizować potrzebuje naładowanej baterii do 40%. Chciałem również pobrać lenovo energy management aby wykonać reset wskaźnika baterii, lecz ten program nie jest kompatybilny z moim laptopem. Panowie jest może jakieś obejście tej baterii aby zaktualizować ten bios? Co mogę jeszcze wykonać aby bateria zaczęła działać. Nie opłacalne jest już kupowanie takowej baterii. Jakieś pomysły.? Lenovo 120S 11IAP - Problem z Bateria.
    Lenovo 120S 11IAP - Problem z Bateria.
    Kamil618
    Level 10  
    Nie posiadam takiego urządzenia. Jakieś inne pomysły ? Jaki koszt w serwisie ?
    MOSFET - Serwis
    Level 33  
    Kamil618 wrote:
    Nie posiadam takiego urządzenia. Jakieś inne pomysły ? Jaki koszt w serwisie ?

W serwisach w twojej okolicy nie wiem. Ja za taki manewr biorę 30PLN. Koszt urządzenia zaczyna się od ok 30 blach. Jak masz chęci i czujesz się na siłach to cię przeprowadzę przez ten proces.
    Kamil618
    Level 10  
    A nie idzie kolego może jakoś ominąć tego sprawdzenia poziomu naładowania baterii?