Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE40D5500 - matryca

ziolekjr 31 Jan 2021 14:28 492 7
    ziolekjr
    Level 10  
    Witam wszystkich. Poproszę o pomoc, w telewizorze pojawiał się ciemny pasek po lewej stronie. Jedyne co mi przyszło do głowy to poprawić taśmy łączące t-con z matrycą i z płytą główną. Niestety popełniłem błąd i taśmy odpiąłem na włączonym tv. Po podpięciu już ekran nie działał prawidłowo, obstawiłem że uszkodziłem t-cona. Zakupiłem drugi t-con lecz jest to samo. Teraz nie wiem co jeszcze sprawdzić. Czy uszkodzeniu uległa matryca? Pozdrawiam.
    Samsung UE40D5500 - matryca Samsung UE40D5500 - matryca Samsung UE40D5500 - matryca
    Wojtek M
    Level 37  
    Wygląda niestety na uszkodzoną matrycę. Przydałoby się kilka "normalnych" zdjęć ze studia telewizyjnego np. TVN24, TVP Info itp. zrobionych na wprost ekranu, nie pod kątem obejmujących cały ekran wraz z maskownicą telewizora.
    GanCegall
    Level 38  
    Wojtek M wrote:
    TVP Info

Na tym kanale wszystko wygląda cudownie więc pewnie i na matrycy te paski znikną, będzie jak nowa :-)
    ziolekjr
    Level 10  
    Wojtek M wrote:
    Wygląda niestety na uszkodzoną matrycę. Przydałoby się kilka "normalnych" zdjęć ze studia telewizyjnego np. TVN24, TVP Info itp. zrobionych na wprost ekranu, nie pod kątem obejmujących cały ekran wraz z maskownicą telewizora.

Witam ponownie, udało mi się podłączyć sygnał i wygląda to następująco: Samsung UE40D5500 - matryca
    Pomieżyłem napięcia i do matrycy dochodzi 15v i 4.7v. Pozdrawiam
    Wojtek M
    Level 37  
    Zobacz stan taśm miedzy "szkłem" a płytką matrycy (trzeba zdjąć maskownicę i ramkę) , wygląda, że było jakieś mycie ekranu??? Jak na nowym T-con-ie takie same objawy, to uszkodzona niestety jest matryca.
    ziolekjr
    Level 10  
    Stan taśmy już sprawdzałem i mycia nie było to tak cień pada. Wszystko działało tylko czasami podświetlenie szwankowało i po moim odpięciu i podpięciu taśmy między t-conem a matrycą na włączonym tv tak narobiłem. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
    Wojtek M
    Level 37  
    ziolekjr wrote:
    Stan taśmy już sprawdzałem
    To nie chodzi o taśmy między T-con-em a płytką matrycy, których jest przeważnie dwie, tylko o taśmy między płytką matrycy a szybą, których jest 6, 8, czasem więcej.
    ziolekjr
    Level 10  
    Tak to o nich pisałem. Sprawdzałem i są oki ładnie przylutowane do płytki żadna nie odstaje i się trzyma.