Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa Alton 80....

18 Paź 2005 23:21 4222 34
  • Poziom 21  
    Właśnie stoją przedemną 4 takie kolumny i mam pytanie .....

ile może kosztować regeneracja 2x średnie tony + 2x bass w tych kolumnach ?????

ew. czy istnieją zamienniki takie żeby dźwięk był tej samej jakości co przy oryginałach ????

Czy moge wywalić potencjometry ?? i zewrzeć na krótko ???
  • Poziom 17  
    www.stx.pl
    zarówno cena regeneracji jak i nowych głośników jest bardzo przystępna

jak sie zdecydujesz to doradzimy
  • Poziom 21  
    a czy jak kupie stx to będzie gorszy bas niż na oryginale po regeneracji ???

prosze o odpowiedź na reszte pytań:D

Dodano po 4 [godziny] 7 [minuty]:

ok zregenerowałem dwie kolumny :)

tzn to było tak że kupiłem je na allegro i miały być niby nowe głośniki,facet przywiózł kolumny , patrze ... a membrana wygląda jak nakładana na banana przez niezbyt trzeźwą osobe :|

poprawiłem,wyrównałem i zostawiam do jutra :)

jak sprawdze i będzie działać to napisze :)

aha,chwilowo wyjołem średnie tony bo i tak padło zawieszenie,to w niczym nie przeszkadza ??? )potencjometr od średnich dałem na min....

i powiedcie...gdzie w krakowie kupie średnie tony do tego ?:| bodajże gdm 12/60...???
  • Poziom 21  
    może ktoś mi pomóc ??

po zregenerowaniu głośników jak dam ciut głośniej to po prostu...pierdzi :| ale z otworów b-r,dlaczego ???!?!!?

ps: nie mam pewności że głośniki zostały zregenerowane tak jak powinny !!! ( ja poprawiłem tylko kilka błędów ...takich jak mało kleju itp
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    mam dziwne wrażenie że ktoś kto regenerował te niskotonowce nie wiedział jak to robić .... między zawieszeniem dolnym a membraną jest ok 1 cm :|
    a powinno być ok 3 mm .... , może to złudzenie ale mam wrażenie że membrana faktycznie jest za daleko wysunięta ....

czy powodem pierdzenia może być słaby wzmak ???
    a może nie jes słaby ??? mam diore WS 354 , podobno ma 30 wat na kanał max....

po usunięciu kratek jest lepiej ale dalej są jakieś przydźwięki :|

i jaka jest rożnica między oryginałami a tymi stx ?? umnie w kraku są po 60 złotych ...

i czy wejdzie 27 do dziury 25 ?:|
  • Poziom 21  
    Już nie ma przydźwięków :|

Chyba wiem co mogło być ich powodem ... z racji tego że w średnich tonach nie było zawieszenia to mogło coś ocierać/zwierać ???

przed chwilą kupiłem zamiennik średnich - STX GDM 12-60-8-PC 25 złotych za sztuke , po ich wsadzeniu myślałem że oszaleje :|

Łomot do złudzenia taki jak w estradówkach,twardy i głośny bass,po prostu rewelacja !!!!!!!!
    i to wszystko na WS354 !!!!!

Mam nadzieje że nie rozpadną sie te niskie tony ...bo ... w jednym głośniku musiała sie kiedyś urwać ta linka od cewki i ktoś ją wlutował i zalał czymś na pół przeźroczystym ale raczej nie jest to silikon :)

w celu zabezpieczenia zrobiłem w koło cewki kołnierzyk z kleju Distal więc nie oderwie sie od membrany :)

Jaka będzie konkretnie różnica jak wsadze tam stx 27-150-8-sc ???
  • Poziom 21  
    Niby wszystko ok ... ale jak dam na maxa to tak jakby charczały średnie i wysokie w obydwu kolumnach :|
    pomaga tylko zjechanie potencjometrami w kolumnie na sam dół :|
  • Poziom 21  
    max - potencjometr głośności we wzmaku diora ws354 przesunięty na max,regulacja głośności w kompie też na max ;]

może to faktycznie wzmak nie wyrabia ??? albo to te ''dziwnie'' przyklejone membrany do cewek ??? w basach

Dodano po 2 [minuty]:

aha , kolumny które kupiłem były zniszczone z zewnątrz więc głośniki z kolumn które kupiłem wsadziłem do kolumn znajomych którzy wyjechali za granice 13 lat temu i przez ten okres czasu te obudowy i zwrotnice nie były używane !!

oczywiście to te same kolumny , alton 80
  • Poziom 21  
    sam sie wykastrój :|

nie wiem po co tyle nerwów ... , bez sensu , to szkodzi na serce i układ oddechowy !!

co sądzicie o takim wzmaku ???

http://allegro.pl/show_item.php?item=68682343

i po czym sprawdzić czy są spalone średniotonowce albo wysoko :>
  • Poziom 21  
    no co jak co ale moje miasto jest jescze gorsze :d , na giełdzie 60% ludzi usiłuje wmówić że głośnik 12 cm ma 1200 wat :D

na wzmak chciałbym mało wydać , najlepiej ok 150 złotych :)

a może pokusić sie na wzmak 2xtda 7294 ??? tylko korektora bym do tego nie miał :|
  • Poziom 21  
    ja myślałem nad czymś innym , 2x trafo 170 wat 32v oczywiscie toroidalne i 2 xtda 7294 , zrobić po prostu osobne 2 wzmaki , a korektor kupić nawet unitrowski jakiś :)

takie głupie pytanie : czy do wysterowania tda starczy sygnał z karty dźwiękowej pc ?
  • Poziom 21  
    do tego jabelka co dales i tak bym dał osobne trafo 13 v 30 wat :)

ale teraz stwierdziłem że koszt robienia wzmaka,przed wzmaka,ładnej obudowy itp wyjdzie tyle samo co kupno wzmaka np. jvc klasy super 2x120 wat :)

wiec zbieram kase na wzmaka teraz a potem kupie stx 27 150 8sc do tych kolumn

aha właśnie , czy da sie przerobić diore na mocniejszą poprzez wsadzenie mocniejszych końcówek mocy itp ?
  • Poziom 21  
    właśnie sobie pomyślałem co zrobie żeby mój pokoik 10 m2 zaczął skakać :D

kupie wzmak np. sony co wcześniej widziałeś linka , do niego podepne te altony + stx 27-150-8sc
    2 inne altony80 które mam będą miały wsadzone te wyjęte bassy i to będą kolumny tylnie napędzane diorą :D

myśle że na początek ok ???:D
  • Poziom 21  
    żal sprzedawać diore :)
    Dziadek ją kiedyś kupił za swoje 2 albo 3 wypłaty :D

narazie zbieram kase na wzmaka :) , mam nadzieje że nie rozsypią sie te bassy w altonach ???
    membrana nigdzie ale to nigdzie nie ociera,w sumie to jest zregenerowane ok tyle że te plecionki do cewki musiałem zabezpieczyć distalem :D
  • Poziom 21  
    czy zauważe poprawe jakości dźwięku jak kupie karte soundblaster live ???
    teraz mam ac97 zintegrowaną w płycie intela i815....
  • Poziom 21  
    ups ... ja używam właśnie winampa ... (przyzwyczajenie chyba :p)

głównym powodem chęci kupna innej karty jest to że ta karta ma okropne zakłucenia (jak muza nie leci a dam potencjometr we wzmaku na 50% to świszczy i pierdzi bardzo cicho jak ruszam myszką)
    mam nadzieje że przy live 5.1 tego nie będzie ...

aha , czy zauważe różnice między live 5.1,live 24 bit,audigy 1 i audigy 2 ????