Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Seat Ibiza III kontrolka EPC -

AndzioK 31 Jan 2021 21:20 3978 5
Texa Poland
    AndzioK
    Level 4  
    Witam, mam taki ostatnio problem z Seatem Ibiza 1.4 75 2003 rok
    Przy ciepłym silniku auto ma drgawki i świeci kontrolka EPC. Tak jakby chodził na 3 cylindrach a maksymalnie przy wdepiecu gazu na maksa to 2000 obrotów silnika.

A teraz najlepsze odkryłem ostatnio, że przy zamkniętych drzwiach po przekreceniu raz kluczykiem, kontrolki nie świecą się, drugi raz przekręcam auto odpala i ma objawy które napisałem wyżej.

A gdy otworze drzwi od strony kierowcy, po przekreceniu raz kluczyka, kontrolki sie świecą i auto normalnie odpala bez kontrolki

M A G I C??
    Bo nw czy nie rozbierać licznika i sprawdzić kostkę.
  • Texa Poland
    slawomir szulkowski
    Level 14  
    Najlepiej podłączyć pod komputer diagnostyczny.W ostateczności pomóc może popularny ELM327. Wygląda na to, że ma miejsce wypadanie zapłonów na jednym z cylindrów.
    Do sprawdzenia:
    -świece
    -cewki zapłonowe (domyślam się że w tym modelu są cztery
    osobne cewki)
    Cewki najłatwiej sprawdzić zamieniając je miejscami,a na
    którym z cylindrów gubi zapłon można się zorientować
    właśnie podłączając komputer lub odłączając poszczególne
    cewki podczas pracy w tym przypadku ciepłego silnika (gdy
    już będzie pracował na 3 cylindry) Brak reakcji po odłączeniu
    cewki=ten cylinder nie pracuje.
  • Texa Poland
    AndzioK
    Level 4  
    slawomir szulkowski wrote:
    Najlepiej podłączyć pod komputer diagnostyczny.W ostateczności pomóc może popularny ELM327. Wygląda na to, że ma miejsce wypadanie zapłonów na jednym z cylindrów.
    Do sprawdzenia:
    -świece
    -cewki zapłonowe (domyślam się że w tym modelu są cztery
    osobne cewki)
    Cewki najłatwiej sprawdzić zamieniając je miejscami,a na
    którym z cylindrów gubi zapłon można się zorientować
    właśnie podłączając komputer lub odłączając poszczególne
    cewki podczas pracy w tym przypadku ciepłego silnika (gdy
    już będzie pracował na 3 cylindry) Brak reakcji po odłączeniu
    cewki=ten cylinder nie pracuje.

Cewka została jedna ostatnia wymieniona z 2 msc temu (tak są 4 cewki zapłonowe i jedna została wymieniona ps. przy błedzie z cewką nie było kontrolki EPC tylko check engine, bo auto cały czas skakało na obrotach), a ten problem co wyżej napisałem jest już ponad pół roku. A możesz mi wyjaśnić dlaczego wszystko jest okej przy otwartych drzwiach? bo ja tego nie czaje
    slawomir szulkowski
    Level 14  
    Po otwarciu drzwi widać gumowy łącznik łączący drzwi z pojazdem. Jest w nim wiązka przewodów m. in. do modułu drzwi kierowcy w tym przewody do linii can. Trzeba obejrzeć te przewody czy np jeden z nich nie jest przerwany
    Najlepiej podłączyć komputer i przeskanować wszystkie układy,być może wyskoczy jakiś błąd mający związek z tymi objawami
    AndzioK
    Level 4  
    slawomir szulkowski wrote:
    Po otwarciu drzwi widać gumowy łącznik łączący drzwi z pojazdem. Jest w nim wiązka przewodów m. in. do modułu drzwi kierowcy w tym przewody do linii can. Trzeba obejrzeć te przewody czy np jeden z nich nie jest przerwany
    Najlepiej podłączyć komputer i przeskanować wszystkie układy,być może wyskoczy jakiś błąd mający związek z tymi objawami

Witam, postaram się za niedługo zajrzeć do tych drzwi i sprawdzić komputerem. Lecz mi się wydaję że stacyjka może być problemem, raz zaskoczy, dwa razy nie zaskoczy. Przekręcę kluczyk raz, są kontrolki, cofne kluczyk(pozycji wyciągniecia kluczyka) i przekręcę jeszcze raz to już sie nie świecą. Jeszcze będzie warto zajrzeć do bezpieczników, może sie jakiś przepalił.
    AndzioK
    Level 4  
    Kostka stacyjki