Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Niszczarka Fellowes MS 470 C - Czujnik podczerwieni - gdzie kupić zamiennik?

01 Feb 2021 09:44 153 5
  • Level 8  
    Witam serdecznie.
    Mamy w biurze od 10 lat tą niszczarkę i ostatnio zaczyna coraz gorzej pracować. Pojawiaja się problemy z odbiorem papieru - wsuwamy papier do niszczarki a ona cofa. Zamieniłem czujniki podczerwieni, te które były zamontowane przy niszczarce płyt przełożyłem do części z niszczarki papieru i narazie działa dobrze. Obawiam się jednak, że to nie wystarczy na długo i że trzeba będzie je wymienić.
    Pytanie do Was i prośba - gdzie można te części zamówić? Można znaleźć po marce niszczarki czy muszę szukać jakiś informacji na temat samych czujników?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 35  
    Bargian wrote:
    Można znaleźć po marce niszczarki czy muszę szukać jakiś informacji na temat samych czujników?

Po marce niszczarki tylko w serwisie. Typ czujnika powinien być podany na jego obudowie, niestety trzeba wymontować czujnik i przy okazji gdyby nie było napisów zrobić dobre zdjęcia na tle linijki(wymiary). A zanim co trzeba od czasu do czasu czyścić.
    Niszczarka Fellowes MS 470 C - Czujnik podczerwieni - gdzie kupić zamiennik?
  • Level 8  
    Tak, czyściliśmy co jakiś czas. Problemem był raczej kawałek zszywacza który mógł zarysować trochę powierzchnię czujnika. Dzięki, w razie czego będę próbował sczytać dane czujników.
  • Level 35  
    Bargian wrote:
    mógł zarysować trochę powierzchnię czujnika

Zawsze możesz spróbować zapolerować te uszkodzenie powierzchni, skoro czujnik nie działa nic nie ryzykujesz.
  • Level 27  
    jeśli soczewki diod wytarte polerowanie nic nie daje. zapytaj bezpośrednio u producenta fellows polska lub Avarus marki. Napewno pomogą. inna bardziej pracowita droga. Kupujesz sparowane diodę i fotodiodę i za pomocą tranzystora i rezystorów bawisz się ich czułością.
  • Level 8  
    Zabawa diodami i ich czułością to temat nie dla mnie. Zamieniłem miejscami diody i narazie działa, jak znowu zacznie się coś dziać to wtedy będę szukał dalej. Możliwe, że będę musiał faktycznie u producenta diody zamówić.
    Dzięki za odpowiedzi i pomoc. Pozdraiwam