Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Rozgałęźnik sygnału DVB-T - szwankuje?

31 Jan 2021 20:36 198 8
 • Level 9  
  Od roku posiadam rozdzielacz taki https://www.mezon.eu/product/Wzmacniacz-Rozdzielacz-MEZON-DVBT-R14R-1-4-s21 Zamontowany jest on przy pasywnej antenie tri digit. Zasilanie idzie po pierwszym kablu z tradycyjnego zasilacza antenowego z regulacją napięcia. Pokrętłem od regulacji napięcie jest tylko minimalnie ustawione, tak że dioda na zasilaczu tylko delikatnie żarzy. Tylko na takim ustawieniu poziom sygnału jest super na wszystkich tv. Rok wszystko działało, niestety od kilku tygodni sygnał znika. Muszę wtedy troche poruszać pokrętłem od zasilacza i wtedy wzmacniacz tak jakby się wzbudzał i znów wszystko śmiga ale tylko przez chwilę tzn czasami 5 minut, czasami 5 godzin i znów sygnał prawie całkowicie znika. Nie wiem w czym leży problem.
 • Level 38  
  1boszcz wrote:
  https://www.mezon.eu/product/Wzmacniacz-Rozdzielacz-MEZON-DVBT-R14R-1-4-s21 Zamontowany jest on przy pasywnej antenie tri digit. Zasilanie idzie po pierwszym kablu z tradycyjnego zasilacza antenowego z regulacją napięcia. Pokrętłem od regulacji napięcie jest tylko minimalnie ustawione, tak że dioda na zasilaczu tylko delikatnie żarzy.

  Przecież ten rozgałęźnik wymaga zasilania 12V. Do regulacji wzmocnienia na każdym wyjściu masz regulatory.
  Próbowałeś użyć rozgałęźnika pasywnego, czy z góry założyłeś że będzie potrzebny wzmacniacz?
 • Level 9  
  No właśnie z początku próbowałem na 12V i regulować wzmocnienie na wyjściach ale bez rezultatów. Właśnie mam zamiar zamówić jakiś rozgałęźnik bez zasilania, może da radę bo bezpośrednio z anteny sygnał jest super, 65 km do nadajnika bez żadnych przeszkód terenowych. Długość kabli do tv to 7, 7, 8 i 15 metrów. Tylko nie wiem co kupić żeby działało na zewnątrz przy antenie, tak jest rozprowadzona instalacja z kablami i nie chciałbym tego przerabiać.
 • Helpful post
  Level 43  
  Najłatwiej wymienić zasilacz na nowy lub naprawić.
 • Level 9  
  Sprawdziłem zasilacz miernikiem, okazało się że coś widocznie nie łączyło i nie puszczał napięcia na kabel. Kupiłem taki sam za 13 zł i na razie wszystko śmiga. Lekko go skręciłem bo przy odkręconym na ful napięcie na wejściu do rozdzielacza było prawie 17V mimo że producent napisał że zakres regulacji to 1-13V tak że teraz ma 12V, chyba takie uroki chińskiego badziewia. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale założyłem go teraz na tym najkrótszym kablu TV-rozdzielacz, wcześniej był na najdłuższym. Poczekam jeszcze dzień, dwa żeby upewnić się że nic nie świruje i zamknę temat.
 • Helpful post
  Level 43  
  Tak te zasilacze z regulacją mają ok.16V. Nie wnikałem z lenistwa dlaczego .
  Czy dłuższy czy krótszy nie ma znaczenia gdzie podłączasz zasilacz.
  P.S.
  Najlepsze w tym jest to, że niektórym nawet przez myśl nie przejdzie, że można zasilać innym napięciem niż podano w instrukcji.
  Podobnie z lekarzami. Jak amantatyna do leczenia Parkinsona to jak inny lekarz zauważył, że działa i leczy Covid'a to szarlatan.
 • Level 9  
  Minął tydzień i wszystko działa, więc zamykam.