Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B6 komp nie widzi otwartych drzwi przód prawy...

tomaggiox 19 Paź 2005 00:05 5592 6
  • #1 19 Paź 2005 00:05
    tomaggiox
    Poziom 9  

na desce po otwarciu prawych przednich drzwi nie wyświetla sie ikonka, nie zapala sie podświetlenie tych drzwi i oświetlenie wnętrza, poza tym oświetlenie wnętrza nie przygasa tylko wyłącza się od razu, Vag nie widzi otwarcia tych drzwi, reszte widzi i komfort zgłasza taki błąd- 00928 Locking Module for Central Locking Front Driver Side (F220) 27 00 - Implausible Signal, czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?, może jakieś cenne uwagi?
    Pozdrawiam.

1 6
  • #2 19 Paź 2005 00:27
    grzestv
    Poziom 28  

chyba nieobędzie się bez zdiecia boczka w dzwiach
    928 Mechanizm zamka centralnego, drzwi kierowcy - F220

1
  • Pomocny post
    #3 19 Paź 2005 00:46
    PJachu1
    Poziom 10  

Jest to częsta usterka, w zamku znajduje się mikro wyłącznik tzw. masówka jest to do dostania w sklepie elektronicznym lecz z wymiana jest trochę zabawy ponieważ trzeba rozebrać tapicerkę i wymontować zamek.

0
  • #4 19 Paź 2005 11:28
    jackol68
    Poziom 14  

Zawsze możesz zamontować swój wyłącznik.

0
  • #5 19 Paź 2005 20:55
    tomaggiox
    Poziom 9  

póki jeszcze w miare ciepło to moge sie pobawić tylko w ktorych drzwiach mam wyjąc zamek, bo nie widać drzwi pasażera a jak piszecie komfort zgłasza błąd w drzwiach kierowcy. Do drzwi kierowcy to nawet mam zamek po passacie b5, aktualnie mam b6, będzie pasować?

0
  • #6 20 Paź 2005 00:16
    PJachu1
    Poziom 10  

Proponowałbym zacząć od prawych.
    Zamki są prawdopodobnie takie same, lecz nie porównywałem ich nigdy wiec się mogę mylić. Zanim zaczniesz rozbierać sprawdź jeszcze kostki w przelotkach drzwiowych.

0
  • #7 21 Lis 2005 21:57
    tomaggiox
    Poziom 9  

Udało się :D, drzwi naprawione.

Zacząłem jednak od lewych drzwi, które raz podświetlały a raz nie, poza tym po zamknięciu centralnego potrafił czasami, nie zawsze po 2 sek sam wyskoczyć kołek i drzwi odblokowane. Okazało się że jak napisał PJachu1 nie kontaktował mikrowyłącznik, był sprawny jednak chodził po rancie elementu który go naciskał przez co raz został raz wciśnięty a raz ześlizgiwał się po nim, więc mikrusa wyciągnąłem, jest on przymocowany do lekkiego wypustu w elemencie blachy zamka, ja ten wypust mołtkiem sklepałem przez co ponownie zamontowany mikrus wszedł głębiej i chodzi po płaszczyźnie a nie na rancie. Dalej rozebrałem element plastikowy w którym znajduje się płytka drukowana z silnikiem centrala, silnik ma nałozone plastikowe koło zębate w którym jest pierścień chyba miedziany, ponieważ naokoło tego koła były opiłki miedzi uznałem że to jest uszkodzone i wymieniłem sam silnik z kółkiem z zamka od B5 który miałem i po zabiegu.

W drzwiach prawych problem był podobny- zabieg z mikrusem jak z lewej strony, ale to nic nie dało, komp dalej drzwi nie widział, więc rozebrałem plastik z płytką i silnikiem, wtedy okazało się że puściło uszczelnienie, do środka dostała się woda i dosłownie zgnił jeden z wąsów wyprowadzinych z płytki do gniazda wtyczki, troche zabawy z lutownicą i po sprawie.

Jeżdże po naprawie około 2 tygodni i wszystko działa jak należy.

Pozdrawiam.

0