Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez na Gaz 93r - Przerywa

elektro-dom 19 Paź 2005 00:11 1308 11
  • #1 19 Paź 2005 00:11
    elektro-dom
    Poziom 22  

Mam Poloneza Caro 93r. Od jakiegoś czasu zaczyna mi przerywać (tak jagby nie palil na wszystkie świece).Przy energicznym przyśpieszeniu gaśnie.Jak troszkę pojeżdże i go wyłącze na ok.1 godzinę silnik zaczyna pracować normalnie - i tak już do końca dnia.Następnego dnia nie raz jest o.k, lub zaczyna się wszystko od początku...

0 11
  • #2 19 Paź 2005 01:24
    elektronix
    Poziom 13  

Posprawdzaj wszyskie filtry,głownie powietrza. Sprawdź czy masz kompresje w silniki .odkręć korek od oleju przyłóż rękę i będziesz wiedzial czy panuje ciśnienie.

0
  • #4 19 Paź 2005 07:52
    leinadzs
    Poziom 27  

A na benzynie chodzi?

0
  • Pomocny post
    #5 19 Paź 2005 11:10
    scalak4
    Poziom 17  

elektronix napisał:
    Posprawdzaj wszyskie filtry,głownie powietrza. Sprawdź czy masz kompresje w silniki .odkręć korek od oleju przyłóż rękę i będziesz wiedzial czy panuje ciśnienie.

Co ma do tego cisnienie na wlewie oleju?? Nawet gdyby jakims cudem sie pojawiło to przecież i tak ucieknie do filtra przez wąż odpowietszajacy podłaczony do pokrywy zaworów (klawiatury), albo miarka poziomu oleju. Zastanów sie o piszesz :!:

Ja bym na poczatku zajął sie układem zapłonowym. Teraz zaczynaja sie wilgotne dni które skutecznie powodują przebicia układu wysokiego napiecia. Kiedy ostatnio wymieniałes przewody wysokiego napięcia?? Mysle że już czas je wymienic i przy okazji wyczyścić swiece zapłonowe

Dodano po 2 [minuty]:

leinadzs napisał:
    A na benzynie chodzi?

Dobre pytanie :!: :?:

0
  • #6 19 Paź 2005 17:50
    Slawek J
    Poziom 30  

Jesli dziala na benzynie prawidlowo to nalezy zajac sie instalacja gazowa, moze reduktor nalezy wymienic.
    Pozdrtawiam.

0
  • #7 19 Paź 2005 23:39
    elektro-dom
    Poziom 22  

Na benzynie też przerywa tyko mniej.Najgorzej jak posoti jeden dzień, bo tak to jakoś idzie.A świece wymieniłem i to samo

0
  • #8 19 Paź 2005 23:59
    elektronix
    Poziom 13  

Wyreguluj obroty silnika

0
  • #9 20 Paź 2005 08:25
    leinadzs
    Poziom 27  

a sprawdź ten przewód co idzie od modułu do aparatu zapłonowego (czy nie jest uszkodzony)

0
  • Pomocny post
    #10 26 Paź 2005 16:25
    wojstel
    Poziom 11  

Ten przewod o ktorym pisze "leinadzs" to duzo prawdopodobiensstwo. Czesto sie lamie od strony aparatu zaplonowego i silnik glupieje. A tak na marginesie. Jak mialem taki objaw to wymienilem kopulke, palec, swiece i kalble i pomoglo(z reszta w polonezie pasuje to zrobic przed kazda zima).
    Pozdrawiam

0
  • #11 27 Paź 2005 19:56
    elektro-dom
    Poziom 22  

wymieniłem przewody wysokiego napięcia i pomogło!.
    Dzięki koledzy.
    Pozdrawiam.

0
  • #12 17 Gru 2005 00:58
    elektronix
    Poziom 13  

ostatnio znajomy przez taką usterkę nie mógł wogóle samochodu odpalić

0