Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przenośna konsola do gier microByte ESP32 z 1,3-calowy, wyświetlaczem

ghost666 01 Feb 2021 19:00 681 0
 • Przenośna konsola do gier microByte ESP32 z 1,3-calowy, wyświetlaczem
  Na rynku pojawiło się już wiele programowalnych, przenośnych konsol do gier, wykorzystujących procesor Espressif Systems ESP32, na przykład ODROID-GO lub WiFiBoy32. Są one wyposażone w 2,4-calowe wyświetlacze. Stworzono je do grania w gry retro lub tworzenia projektów IoT z małym wyświetlaczem dzięki wyprowadzonym liniom GPIO.

  Jeśli z jakiegoś powodu potrzebna jest jeszcze bardziej kompaktowa przenośna konsola do gier oparta na ESP32, microByte Byte-Mix Labs może być strzałem w dziesiątkę, dzięki maleńkiemu 1,3-calowemu wyświetlaczowi, jaki w niej zastosowano.

  Specyfikacje microByte:

  * Moduł bezprzewodowy - ESP32-WROVER-E z dwurdzeniowym procesorem ESP32 o częstotliwości taktowania 240 MHz, 8 MB PSRAM, 16 MB flash oraz zintegrowaną anteną Wi-Fi i Bluetooth.
  * Pamięć - slot na kartę microSD.
  * Wyświetlacz - 1,3-calowy ekran IPS ST7789 o rozdzielczości 240 x 240 pikseli; maksymalna częstotliwość odświeżania 60 Hz.
  * Audio - Wbudowany głośnik z wzmacniaczem MAX98357AETE+T podłączonym poprzez I²S.
  * Elementy sterujące - 13x wbudowane przyciski, 8x indukcyjne przyciski do kierunków i sterowania postacią z gumowymi membranami, 3x dodatkowe przyciski (Start, Select i Menu).
  * 1x port USB-C do zasilania i programowania.
  * Wyłącznik zasilania.
  * Bateria z czasem pracy 6..7 godzin/
  * Wymiary - 78 mm x 40 mm x 17 mm

  Przenośna konsola do gier microByte ESP32 z 1,3-calowy, wyświetlaczem
  Domyślne oprogramowanie układowe obsługuje różne emulatory, w tym NES, GameBoy, GameBoy Color, GameGear, Sega Master System, a niebawem dodane ma być wsparcie dla Atari i ScummVM. W przeciwieństwie do innych konsol wymienionych we wstępie, microByte nie zawiera dostępnego dla użytkownika port lub złącza GPIO, ale nadal może być używany do innych projektów, takich jak analizatory ruchu WiFi lub Bluetooth lub interfejs graficzny dla systemu automatyki domowej, robotów, lub wyświetlanie danych z czujników. Domyślne oprogramowanie oparte jest na Arduino, opiera się na bibliotece LVGL w zakresie grafiki, integruje obsługę aktualizacji oprogramowania układowego, możliwość zapisywania stanu gry i nie tylko. Deweloperzy pracują również nad obsługą MicroPythona i dodatkowymi aplikacjami zewnętrznymi.

  Projekt microByte jest w pełni otwraty, a pliki projektowe, pliki STL dla obudów, oprogramowanie układowe i biblioteki można już znaleźć na reposytorium na Github Juana Floresa. Dokumentacja zostanie również opublikowana na bytemixlab.com (strona jest obecnie pusty).

  Przenośna konsola do gier microByte ESP32 z 1,3-calowy, wyświetlaczem


  Powyższa tabela porównuje microByte z innymi przenośnymi konsolami do gier opartymi na ESP32. W rzeczywistości jest mniejsza niż Pocket Sprite, który ma wyświetlacz o przekątnej 0,96 cala, ale jest też droższy, nie posiada portu microSD i nie jest otwarta.

  Przenośna konsola microByte finansowana jest zbiórką na Crowd Supply z celem równym 3750 dolarów. Progi zaczynają się od 45 dolarów za w pełni zmontowaną konsolę do gier bez kabla USB-C ani karty MicroSD 8 GB. Dodanie dwóch ostatnich plus zapasowa obudowa zwiększa koszt do 60 dolarów. Wspierający mogą spodziewać się, że konsole zostaną wysłane do końca czerwca tego roku.  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/02/01/microbyte-esp32-portable-game-console-comes-with-a-1-3-inch-display-crowdfunding/

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11176 posts with rating 9456, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.