Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SK Hynix kończy budowę nowej fabryki

ghost666 03 Feb 2021 09:02 585 0
 • SK Hynix kończy budowę nowej fabryki
  Chey Tae-won
  SK Hynix uruchomiło w tym tygodniu nowy zakład produkcji półprzewodników, Fab M16, w Icheon, Gyeonggi-do w Korei Południowej. Nowa fabryka będzie używana do produkcji układów pamięci, począwszy od DRAM generacji 1anm (proces 10 nm). Firma spodziewa się rozpocząć masową produkcję w drugiej połowie tego roku.

  Firma podała, że ​​M16 będzie pierwszą fabryką, w której zainstalowano sprzęt do głębokiej litografii EUV, co da firmie potencjał, by ostatecznie używać procesy mniejsze niż 10 nm. M16 o powierzchni użytkowej 57 tysięcy metrów kwadratowych jest największym zakładem produkcyjnym SK Hynix na świecie. Firma spodziewa się również wykorzystać ten obiekt do tworzenia produktów przeznaczonych na rynki rozwijające się oraz do opracowywania nowych produktów. Jako przykład podał, że planuje zwiększyć udział produktów DRAM, takich jak HBM2E, które produkuje w celu zaspokojenia potrzeb rozwijających się rynków wysokowydajnych komputerów (HPC) i sztucznej inteligencji (AI).

  Również w tym roku SK Hynix rozpocznie produkcję 176-warstwowych produktów 4D NAND Flash, które, jak wyjaśniła firma, poprawią produktywność w porównaniu z istniejącymi produktami. Następnie firma poinformowała, że ​​planuje dywersyfikację produktów NAND Flash, na przykład dążenie do uzyskania certyfikacji dla 128-warstwowych pamięci dysków SSD dla serwerów.

  Jak wskazuje SK Hynix, firma oczekuje, że zarówno nowa pamięć DRAM, jak i nowa pamięć Flash NAND zwiększą konkurencyjność kosztową produkcji spółki.

  Fabryka M16 planowana była od 2014 roku, jednakże dopiero w 2018 roku uruchomiono jej budowę. Przewodniczący Grupy SK, Chey Tae-won (na zdjęciu po lewej), powiedział podczas ceremonii otwarcia: "Martwiłem się, kiedy zdecydowaliśmy się zbudować M16 dwa lata temu, ponieważ rynek pamięci półprzewodnikowych znajdowała się wtedy w okresie spowolnienia. Jednakże, ponieważ branża przewiduje, że najbliższy okres będzie pozytywny, wydaje się, że nasza odważna decyzja z przeszłości doprowadzi nas do lepszej przyszłości".

  SK Hynix już pracuje nad kolejnymi inwestycjami. W 2019 roku firma ​​uzyskała pozwolenie na budowę czterech dodatkowych fabryk w okolicy. Miejsce budowy nosi nazwę Yongin Semiconductor Cluster. Podczas otwarcia fabryki M16 Chey Tae-won powiedział "M16 pozostanie symbolem nie tylko zakończenia szerokiego planu Firmy, ale także punktu początkowego Yongin Semiconductor Cluster".

  Rząd Korei Południowej przeznaczył dużo nieruchomości w Gyeonggi-do, na cztery fabryki SK i aż 50 firm partnerskich. SK Hynix zamierza rozpocząć budowę swojej następnej fabryki w Yongin w 2022 roku; plan przewiduje uruchomienie tego obiektu w 2024 roku. Firma zainwestowała tutaj około 3,1 miliarda dolarów, ale to dopiero początek. Cały klaster kosztować może producenta układów pamięci ponad 110 miliardów dolarów.

  SK Hynix jest jednym z wiodących dostawców pamięci (obok Samsunga, Microna i Kioxii); ambicją firmy jest pozostanie czołowym dostawcą pamięci DRAM i NAND Flash. W październiku firma SK Hynix wydała 9 miliardów dolarów na zakup fabryk pamięci NAND od Intela, który obejmował fabryki Intel NAND SSD, jej działalność w zakresie komponentów NAND i płytek oraz fabrykę w Dalian w Chinach (firma Intel zachowuje tam linię produktów pamięci Optane).

  Źródło: https://www.eetimes.com/sk-hynix-completes-latest-fab/

  Cool! Ranking DIY
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10262 posts with rating 8535, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.