Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Debian - USB Camera - program MOTION - nie zapisuje dĽwięku?

03 Feb 2021 10:35 168 2
  • Level 5  
    Witam

Używałem ostatnio programu MOTION na Linux Debian i zdziwiła mnie
    jedna rzecz, program działa poprawnie ale mam wrażenie że został przygotowany
    do nagrywania / monitoring bez dĽwięku - czy to prawda? Wiem że w configu
    siedzi możliwo¶ć odpalania z CLI FFMPEG i zapis za jego pomoc± indywidualnie
    jednak w podstawie gdy ten program nagrywa obraz, powinien i nagrywać
    dĽwięk. Proszę o podpowiedĽ, czy tak faktycznie jest że z góry jest
    nastawiony na nagrywanie tylko video, a je¶li dĽwięk to external
    ffmpeg przekierowanie w configu? Program fajny tylko brak dĽwięku
    w materiale video.
  • Level 31  
    Bawiłem się motion na OpenWrt ale z tego co pamiętam chyba nie obsługuje zapisu dĽwięku z mikrofonu i potrzeba do tego skompilować program ze Ľródeł z obsług± ffmpeg. Można natomiast ustawić inny program do nagrywania dĽwięku np. arecord, który uruchomi się w momencie np. wykrycia ruchu - robimy to w pliku motion.conf w sekcji:
    Code:
    on_event_start lub innej

Można też odbierać i zapisywać do plików oddzielnie strumień dĽwięku i obrazu na innym komputerze w sieci za pomoc± klienta SSH i VLC. Nie wiem jak na Debianie ale na OpenWrt obraz jest lepszy z mjpg-streamer'a niż z motion - poczytaj sobie to: Odbiór strumienia audio z arecord na Windows
  • Level 5  
    Gelip wrote:
    Bawiłem się motion na OpenWrt ale z tego co pamiętam chyba nie obsługuje zapisu dĽwięku z mikrofonu i potrzeba do tego skompilować program ze Ľródeł z obsług± ffmpeg. Można natomiast ustawić inny program do nagrywania dĽwięku np. arecord, który uruchomi się w momencie np. wykrycia ruchu - robimy to w pliku motion.conf w sekcji:
    Code:
    on_event_start lub innej

Można też odbierać i zapisywać do plików oddzielnie strumień dĽwięku i obrazu na innym komputerze w sieci za pomoc± klienta SSH i VLC. Nie wiem jak na Debianie ale na OpenWrt obraz jest lepszy z mjpg-streamer'a niż z motion - poczytaj sobie to: Odbiór strumienia audio z arecord na Windows

Hmm, problemem jest bufor dla audio. Przy detekcji ruchu, w video jest implementowane
    to co wydarzyło się parę sekund wcze¶niej. Gdy dodamy obsługę nagrywania audio usiłuj±c
    to scalić, potrzebna jest podobna funkcjonalno¶ć aby audio podobnie jak video zaczynało
    się nie od eventu wywołania nagrywania ale parę sekund zanim jakie¶ zdarzenia miało
    miejsce.