Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Things Network ze wsparciem LoRa 2.4GHz

ghost666 03 Feb 2021 11:05 555 0
 • Things Network ze wsparciem LoRa 2.4GHz
  Semtech wprowadził LoRa do 2,4 GHz już kilka lat temu poprzez swoje transceivery SX1280 i SX1281, aby umożliwić producentom sprzętu projektowanie produktów niezależnych od regionu, a nie tylko w pasmach 433, 868 i 915 MHz.

  Things Industries ogłosiło wsparcie dla LoRa 2,4 GHz w sieci społeczności The Things Network i jej stosu oprogramowania open source. Jednak przejście na 2,4 GHz ma swój koszt - zasięg, jeden z kluczowych punktów sprzedaży LoRa - zostanie zmniejszony w porównaniu z niższymi częstotliwościami, co sprawia, że ​​jest system lepiej nadający się do działania w aplikacjach, wymagających interregionalności, takich jak logistyka morska czy systemy międzykontynentalne.

  Wilhelmsen nawiązał współpracę z The Things Industries (TTI) i wybrał urządzenia LoRa firmy Semtech jako podstawę swojej nowej globalnej platformy morskiego IoT of the Seas 2,4 GHz, aby dostarczyć ekosystem ekonomicznych, solidnych i sprawdzonych rozwiązań IoT i udostępnić je swoim zróżnicowana globalna baza klientów na lądzie i morzu.

  Wilhelmsen może teraz gromadzić dokładniejsze dane na temat statku, takie jak stan maszyn i silników, wycieki, środki ochrony środowiska, lokalizacja aktywów itp. Dane są wykorzystywane do konserwacji zapobiegawczej, zmniejszają ryzyko wejścia na mieliznę lub wypadków, a tym samym redukują koszty.

  Things Network ze wsparciem LoRa 2.4GHz


  Wiele aplikacji, takich jak inteligentne rolnictwo, inteligentne miasta i większość rozwiązań do śledzenia zasobów, nie skorzysta z LoRa 2,4 GHz, więc jest to technologia do raczej niszowych aplikacji. Pojawić ma się w urządzeniach i modułach Miromico, mcf88, Embit i Vicotee, a także bramkach Multitech, Mikrotik i IMST wprowadzone od zeszłego roku.

  LoRa 2,4 GHz jest również nazywany „IoT dla mórz”, dopóki inne przypadki użycia nie znajdą szerszego sposobu na wykorzystanie tej technologii. Obecnie brakuje jeszcze konkretnych informacji o LoRa 2,4 GHz na stronie The Things Network, ale więcej szczegółów powinno wkrótce pojawić się w dokumentacji.

  https://www.cnx-software.com/2021/02/03/lora-2-4ghz-is-now-supported-by-the-things-network/

  Cool! Ranking DIY
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10262 posts with rating 8535, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.