Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaki wzmacniacz do głośników Saturn ZgB 150-8-911 (150W)

04 Feb 2021 00:09 198 6
  • Level 9  
    Witam,

Posiadam zestaw amplituner Harman Kardon avr 51 + kolumny Saturn ZgB 150-8-911. Odtwarzam dźwięk z TV przez konverter optyczny do wzmacniacza (brak wyjścia jack z TV). Niestety to rozwiązanie powoduje, że zestaw czasem nie odtwarza mi dźwięku, coś się tam krzaczy i muszę przechodzić na dźwięk z TV.

Zacząłem się rozglądać za odpowiednim do moich kolumn wzmacniaczem (z wejściem optycznym). Jestem laikiem, a temat jest bardzo szeroki, więc bardzo proszę o pomoc.

Budżet mam bardzo ograniczony, w grę wchodzić będzie więc raczej używka do 500zł.

Jeżeli nie konkretny model, to może chociaż jakich parametrów powinienem się trzymać przy poszukiwaniach na allegro, czy też innych olxach? Wybaczcie ignorancję w temacie... ;)

Jaki wzmacniacz do głośników Saturn ZgB 150-8-911 (150W) Tabliczka znamionowa kolumn
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 42  
    Mając 500zł budżetu i szukając wzmacniacza z wejściem optycznym będzie ciężko.
    Prędzej trafi się amplituner z optycznym wejściem.

Poza tym mając porządny konwerter optyczno-analogowy nie powinieneś mieć problemów.
    Sprawdzałeś na innym kablu optycznym?
  • Level 9  
    sunrise84 wrote:
    Mając 500zł budżetu i szukając wzmacniacza z wejściem optycznym będzie ciężko.
    Prędzej trafi się amplituner z optycznym wejściem.

Poza tym mając porządny konwerter optyczno-analogowy nie powinieneś mieć problemów.
    Sprawdzałeś na innym kablu optycznym?

Hmm nie sprawdzałem, ale zestaw (konwerter FIOO i kable) jest bardzo młody a na kablach nie oszczędzałem. Jak najbardziej może być amplituner.
    Gdy zresetuję urządzenia, podłączam wszystkie kable, dźwięk jest, ale gdy tylko sparuję pilota smart (Samsung) z moim amplitunerem, dźwięk od razu znika. Wcześniej było tak, że wszystko chodziło jakiś czas a w pewnym momencie przestał sygnał do Harmana dochodzić i trzeba było na tv przełączać. Po jakimś czasie "samo" się naprawiało. Może faktycznie coś z kablami? Spróbuję z innym kablem raz jeszcze..
  • Level 9  
    Teraz próbuję od nowa i tv nie wykrywa głośników już w ogóle. Czyli chyba faktycznie, konwerter albo kabel. Muszę to sprawdzić :) Albo co gorsza telewizor...
  • Level 9  
    Albo jednak konwerter DAC. Zakupiłem do testowania najtańszy za 25zł i nagle wszystko ożyło. Teraz muszę się rozejrzeć za czymś sensowniejszym od poprzedniego FIOO.

Ale dzięki tematowi nie wydałem jednak 500zł lub więcej na wzmacniacz, który de facto nie jest mi potrzebne :)
    Dzięki!