Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena WLAN-jaka do wiezowca?

rafipl 19 Paź 2005 10:59 1143 6
  • #1 19 Paź 2005 10:59
    rafipl
    Poziom 18  

mam problem. potrzebuje kupic antene i karte radiowa. jednakze kompletnie nie mam pojecia jaka :-/ mieszkam w wiezowcu na 1 pietrze (zielona gora). sprawdzalem laptopem w moim mieszkaniu, to nie wykrywa zadnego sygnalu. jak wjechalem na 10pietro z laptopem to znajduje przy oknie 4sieci. obok stoja jeszcze 2inne wiezowce. jak myslicie co kupic zeby dzialalo? YAGI? czy co?

0 6
  • #2 19 Paź 2005 11:17
    Adam Kaczorowski
    Poziom 12  

Witam!

Z tego co napisales wnioskuje, ze sygnal leci gora, aby mogl byc sciagany z kazdego dachu. Najlepszym rozwiazaniem, ale troche kosztownym bylo by postwienie przez ludzi, ktorzy zajmuja sie owa siecia AP na dachu no i pozniej juz tylko zastosowanie np. Panela. Osobiscie uwazam, ze moga byc problemy ze stabilnoscia sygnalu bez uwzglednienia AP w szegolnosci gdy mieszka sie na I pietrze. Zastosuj na poczatek jakis Panel bo ma on polaryzacje pionowa i pozioma - wiec dobrze zbiera... PZDR.

0
  • #3 08 Lis 2005 21:02
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Anteny wbudowane w laptopy sa na ogol bardzo kiepskie i zapewniaja lacznasc tylko w malutkich sieciach gdzie odleglosci od urzadzen sa znikome. Pomysl z postawieniem AP na twoim dachu jest poroniony bo nie dalo by ci to kompletnie nic ze wzgedu na ch-ki promieniowania anten stosowanych na wysokich budynkach(do wifi oczywiscie) - W domu(na 1 pietrze) bezposredniego sygnalu na pewno bys nie zlapal. Proponuje ci pozyczyc od kogos antene np yagi lub panelowke i sprawdzic jakosc polaczenia. Jesli chodzi ci i podlaczenie sie w ten sposob do internetu to zadzwon do prowidera ktory przysle i technikow i oni dobiora ci odpiwiedni sprzet.

Adam Kaczorowski napisał:
    Witam!
    Zastosuj na poczatek jakis Panel bo ma on polaryzacje pionowa i pozioma - wiec dobrze zbiera... PZDR.

Dawno sie tak nie usmialem.. wiesz chociaz co to polazryzacja? Pan Kaczorowski ze swoja wiedza cytuje "nie powinien na tej stronie się wypowiadać":] Pozdrawiam

0
  • #4 09 Lis 2005 09:25
    Adam Kaczorowski
    Poziom 12  

Panie wszechwiedzacy! Dziekuje, ze stalem sie dla pana dobrym zartem, ale niestety musze pana zmartwic, gdyz Panele posiadaja polaryzacje regulowana: pionowa lub pozioma i nie wiem co w tym takiego smiesznego. Dla zaspokojenia Pana potrzeb odsylam na strone http://www.siecibezprzewodowe.a.pl/ Pozdrawiam!

P.S.
    Mysle, ze ktos kompetentny nie zworcil by uwagi na brak slowa regulowana tylko domyslilby sie o co chodzi....

0
  • #5 09 Lis 2005 22:52
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wiesz na PWR walkuja cala teorie anten i propagacje fal od podstaw wiec powiedzmy ze mam lepsze zlodla niz twoje linki. Regulowana polaryzacja to dosyc ciekawe okreslenie. Z tego co wiem to poaryzacja to cecha rozchodzenia sie fali i wystepuje przy wszystki typach anten(o ile dobrze pamietam) ciekawe jest tez okreslenie ze antena "dobrze zbiera" bo ma polaryzacje:):):):) Dobrze ze kazda bateria ma polaryzacje bo by pradu nie bylo:D Wiesz wszechwiedzacy jednak nie jestem wiec nie wypowiadam sie w tematach ktorych nie rozumiem...

0
  • #6 10 Lis 2005 10:11
    Adam Kaczorowski
    Poziom 12  

Wierze w Twoja ogromna wiedze nabyta na PWR i zgadzam sie z tym wszystkim, ale istnieje jeszcze cos takiego jak przekazywanie informacji w sposob zrozumialy dla innych. Jak widac slowo "zbiera" nie jest Ci znane w zyciu codziennym, a szczegolnosci w praktyce. Ludzie na prawde nie rozumieja teoretycznych pojec, ktorymi sie tak szczycisz, ja na prawde od kilku dobrych lat montuje sieci bezprzewodowe i sa slowa ktore sie wykreowaly w praktyce. Wiec gdy Ty siedziales i uczyles sie regulek o polaryzacji na pamiec to ja biegalem po dachach i montowalem AP-ki wraz z antenami. PZDR! Mysle, ze Twoja wiedza jest ogromna i zycze sukcesow w przyszlosci, ale co do praktyki prosze nie udzielaj sie bo na prawde z tego co widze Twoje pojecie nie jest zbyt wielkie skoro proponujesz chlopakowi udanie sie po pomoc do providera lub do chlopakow z serwisu...

0
  • #7 10 Lis 2005 11:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto