Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ekspres De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B - wymiana dozownika

dariusz62 05 Feb 2021 10:21 1275 7
    dariusz62
    Level 3  
    Cześć,
    Chciałem Was prosić o pomoc. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza która podpowie jak wymienić dozownik w ekspresie Delonghi Magnifica S, model ECAM 22.110.B? Znalazłem na forum jakąś serwisówkę, ale nie ma tam nic na temat tego jak dostać się do poszczególnych elementów ekspresu. Chodzi mi dokładnie o element z poniższego zdjęcia:

Ekspres De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B - wymiana dozownika

Mój już jest strasznie obskurny. Te galwanizowane elementy całe po obłaziły. A widzę że ten element nie kosztuje fortuny bo niespełna 40zł więc chciałbym to wymienić. Tylko nie bardzo wiem jak się do tego dostać a nie chcę rozwalić pół ekspresu. No i może podpowiecie jeszcze czy ten sam dozownik wystarczy czy może są tam podczas jego montażu jakieś gumki, oringi, uszczelki które również należy kupić i wymienić na nowe aby to było szczelne :)
    dariusz62
    Level 3  
    Zdecydowanie. Bardzo pomoże :) Dziękuję.
    dariusz62
    Level 3  
    A jeszcze pozwolę sobie zapytać w tym temacie. Bo części oczywiście już zamówiłem. Dodatkowo wziąłem jeszcze odkamieniacz i smar silikonowy. I teraz właśnie chciałem podpytać bo będę go czyścił tak gruntownie jak to wszystko przyjdzie, które elementy powinno się przesmarować? Wiem że coś tam przy zaparzaczu się smaruje ale nie chcę popłynąć z tym smarem :D.
  • Helpful post
    ssss
    Level 36  
    Tylko uszczelki w zaparzaczu i na kolbie
    dariusz62
    Level 3  
    Jeszcze jedno pytanko ponieważ nie wiem czy dobrze interpretuję ten schemat. Rozumiem że aby dostać się do tego elementu muszę zdjąć tył ekspresu, następnie porozkręcać i zdemontować jego ścianki boczne i dopiero będę miał dostęp do frontu? Nie chciał bym tam nic połamać więc wolę się upewnić.
  • Helpful post
    ssss
    Level 36  
    Tak i Gore nalezy tez zdjac
    dariusz62
    Level 3  
    Temat zamykam :). Dozownik wymieniony. Więcej strachu niż to warte. Z niczym nie trzeba było się szarpać. Wszystko schodziło samo. Tylko śrubki odkręcałem. Po wymianie dałem tam też tego smaru silikonowego bo widziałem że oryginalnie było tam smarowanie i w końcu to jakoś wygląda a nie tak jak wcześniej gdzie już cała ta galwanizacja pozłaziła i było to obskurne. Dziękuję za pomoc :)