Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wielki problem z GOLFEM III 1,9 GTD...

POMOCRTV 19 Paź 2005 11:59 1321 4
  • #1 19 Paź 2005 11:59
    POMOCRTV
    Poziom 15  

Mam problem z GOLFEM III 1,9 GTD...
    Po przejechaniu około 20-30 kilometrów zaczyna mi pikać i mrugać kontrolka od ciśnienia oleju (ale tylko na wolnych obrotach jak przygazuje to jest OK). Miałem ten sam problem przed remontem silnika (były wymienione panewki, szlif tłoków i ich wymiana) ale problem został i nadal mi pika. Czujniki ciśnienia były wymieniane. Mechanik sprawdzał ciśnienie oleju na ciepłym silniku i mówi że jest OK.
    Co mam robić pomocy...:cry:

0 4
  • Pomocny post
    #2 19 Paź 2005 13:49
    manolo4
    Poziom 14  

Witam.
    Jeżeli diagnosyki i naprawy dokonywał ten sam człowiek to proponuję zmienic fachowca i to czym prędzej.
    Piszesz że był robiony remont silnika ale on nic nie dał lampka oleju świeci nadal.
    1. cisnienie nie może byc dobre bo działaja dwa zabezpieczenia lampka i brzęczyk. czujnki ciśnienia znajują się na końcu magistrali ciśnienia oleju jeżeli jest niskie to informują kierowce sygnalizując.
    2. trzeba zajrzeć do instrukcji jakie jest ciśnienie w układzie smarowania dla tego modelu (pomiaru dokonuje się przez wkręcenie czujnkia z wychyłowego lub elektornicznego w miejsce "czujnika ciśnienia oleju".
    Pomiaru dokonuje się na rozgrzanym silniku na nikich obrotach i wysokich co daje obraz sprawności pompy i samgo układu smarowania.
    Przyczyny

1. uszkodzona pompa oleju lub zawór zwrotny w pompie zacina się (wtedy spada ciśnienie oleju w układzie) sugerowana wymiana pompy nie bawić sie w polerownie swożnia lub wymianę spręzyny. korbowodowe lub główne
    2. zle dobrane panewki lub zle zrobiony szlif wału

3. wypracowany wałek napędzajacy pompę oleju (nie mam pewności czy w III było stowsowne takie rozwiązanie.
    4. pęknięcie bloku (to ostateczość)

0
  • #3 19 Paź 2005 14:46
    POMOCRTV
    Poziom 15  

Dzięki za pomoc.
    Dziś będe sprawdzał tą pompe oleju (może uda mi się załatwić nową).
    Kupe kasy władowałem w ten samochód nie chce znowu uszkodzić silnika.

0
  • #4 19 Paź 2005 18:50
    Heroses
    Poziom 24  

Ja bym zaczął od sprawdzenia czujników ciśnienia oleju czasem potrafią popsuć humor.

0
  • #5 21 Paź 2005 19:30
    POMOCRTV
    Poziom 15  

Wielkie dzięki za pomoc...
    Problem został rozwiązany okazało się że była uszkodzona pompa oleju. Po wymianie nic już nie pika. Dawała za słabe ciśnienie po rozgrzaniu silnika...
    TEMAT ZAMYKAM

0