Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Laptop MSI GE70 0ND - Problem z baterią (40% pojemności ogniw) - trzyma 15-20 m.

_JaYmZ_ 05 Feb 2021 19:35 549 9
    _JaYmZ_
    Level 3  
    Witajcie.
    Chciałbym wymienić w baterii (BTY-S14 - 11,1 V / 4400 mAh / 49 Wh) do laptopa MSI GE70 0ND ogniwa na nowe (Philips, Samsung) i zresetować układ elektroniczny, jednak nie mam w tym temacie doświadczenia.

Dlatego zapytam:. czy polecicie jakiś profesjonalny serwis, który podejmie się tego zadania wysyłkowo za rozsądne pieniądze (maksymalnie 200 zł) i da na to gwarancję?

Zamienniki wspomnianej baterii dostępne na portalach aukcyjnych są na chińskich podzespołach i szkoda wydawać na nie 100 zł, bo po 2-3 miesiącach nadają się do kosza, a oryginału na próżno szukać na eBayu czy Amazonie.

Z góry dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź.
    _JaYmZ_
    Level 3  
    Dzięki za zainteresowanie tematem i szybką odpowiedź.

Jesteś w stanie określić oznaczenia ogniw Samsunga w zaproponowanej przez Ciebie baterii?

Pytam, bo miałem zamienniki na ogniwach Samsunga, ale jakieś trefne - po 4 miesiącach bateria nie nadawała się do użytku.
    cysiekw
    Level 38  
    Nie jestem producentem, pytaj ich, skoro ci padło po 3 Msc to od tego jest gwarancja
    14Kuba
    Level 8  
    _JaYmZ_ wrote:
    Pytam, bo miałem zamienniki na ogniwach Samsunga, ale jakieś trefne - po 4 miesiącach bateria nie nadawała się do użytku.

Jeśli byś się sam podjął wymiany ogniw albo dął serwisowi do wymiany, to według mnie:http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=6174&gclid=CjwKCAiA9vOABhBfEiwATCi7GFfqPLhxx09SYNWfs95yD1Pslishd9Yn6frqQk03hEl-zbCO3cY6BhoCExkQAvD_BwE są najlepsze i jesli dobrze sie użytuje sorzęt to bardzo długo można się z nich cieszyć.

Dodano po 8 [minuty]:

14Kuba wrote:
    _JaYmZ_ wrote:

Jeśli byś się sam podjął wymiany ogniw albo dął serwisowi do wymiany, to według mnie:http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=6174&gclid=CjwKCAiA9vOABhBfEiwATCi7GFfqPLhxx09SYNWfs95yD1Pslishd9Yn6frqQk03hEl-zbCO3cY6BhoCExkQAvD_BwE są najlepsze i jesli dobrze sie użytuje sorzęt to bardzo długo można się z nich cieszyć o ile twój sprzęt może mieć takie zainsalowane.
    _JaYmZ_
    Level 3  
    Dzięki Panowie za propozycje.
    @14Kuba, sam się nie podejmę wymiany ogniw, raczej skłaniałbym się ku regeneracji baterii, ale w profesjonalnym serwisie. Jednak ten zamiennik zaproponowany przez @cysiekw, wydaje się sensowny. Zapytam sprzedawcę, czy wie jakie ogniwa tam dokładnie siedzą.
    14Kuba
    Level 8  
    Pewnie, myślę że poda ci jakie ogniwa tam siedzą bo to często nawet na pudełku jest napisane. 😉
    _JaYmZ_
    Level 3  
    @enhanced, dzięki za namiar - chętnie zapytam.

Znalazłem na elektrodzie profil firmy Lupo z Poznania: https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik1956100.html
    Zajmują się m.in. regeneracją baterii do laptopów, w tym MSI. Czy ktoś z Was korzystał z ich usług?

EDIT (07.02.2021):
    Sprzedawca ze Świata Baterii w specyfikacji, którą posiada nie znalazł informacji na temat dokładnego modelu ogniwa zastosowanego w baterii Green Cell Pro (https://allegro.pl/oferta/bateria-bty-s14-bty-s15-do-laptopa-msi-5200mah-9575344487), dlatego też nie jest w stanie go podać.
    Zatem podjąłem decyzję o regeneracji baterii w firmie Lupo, bądź Serwis T-W. Czekam tylko na odzew z tej drugiej firmy, aby dokonać ostatecznego wyboru.
    _JaYmZ_
    Level 3  
    Dla potomnych - swoją baterię BTY-S14 (6 ogniw) do laptopa MSI GE70 0ND zdecydowałem się oddać do regeneracji w firmie Lupo z Poznania.

Testuję ją od kilku tygodni - po wymianie ogniw na Samsung o pojemności 2900 mAh - i wszystko jest w jak najlepszym porządku.
    Plastikowa obudowa nie została przez serwis zmasakrowana, po rozcięciu nożykiem dokładnie ją sklejono, naklejono dodatkowo odpowiednie plomby gwarancyjne. W trakcie procesu realizacji zamówienia kontakt był na najwyższym poziomie.

Laptop MSI GE70 0ND - Problem z baterią (40% pojemności ogniw) - trzyma 15-20 m.

Przy włączonym WiFi i planie zasilania zrównoważonym, w trakcie pracy biurowej, pod WIN7 bateria (5800 mAh/64 Wh) trzyma 4 godziny. Gwarancja została udzielona na okres 18 miesięcy, do tego otrzymałem rabat dla użytkowników forum Elektroda.

Jeśli ktoś ma podobny problem ze starą baterią, szuka taniego zamiennika, to moim zdaniem warto trochę dołożyć i zainwestować w regenerację w profesjonalnym serwisie przy wykorzystaniu markowych ogniw. 178 zł (regeneracja + koszty wysyłki) to moim zdaniem niewygórowana cena.