Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak sygnału PS3 w monitorze (przez konwerter HDMI->VGA)

xSihil 06 Feb 2021 16:46 594 12
    xSihil
    Level 4  
    Monitor to LG 24MB35PM-B z komputerem działa bezproblemowo, podłączony do karty RX570 przez przejściówkę HDMI->VGA (tą samą przez którą próbuję podłączyć PS3) kiedy podłączam PS3 0 reakcji, brak sygnału. Próbowałem zresetować ustawienia obrazu przytrzymując przycisk power, było piknięcie ale dalej brak sygnału. Konsola leżała długie lata w szafie ostatnio korzystałem z niej około 4 lata temu jeszcze na telewizorze CRT, dziś takiego nie posiadam żeby konsolę sprawdzić ale jestem na 99% pewien, że to wina przejściówki. Googlując chwilę wyczytałem że obraz PS'a 3 jest zabezpieczony technologią HDCP przez co potrzebna byłaby przejściówka z wyższej półki, która taką technologię obsługuje. Czy ktoś obeznany w temacie mógłby potwierdzić, że potrzebuję lepszą przejściówkę, żebym nie kupował nadaremno i czy może ktoś jakąś polecić?

Z dokładnie tej przejściówki korzystam aktualnie: https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-adapte..._unit_id=fd37a1da-7bce-43f7-90e0-36c06a2ee58e
    rapper3d
    Level 20  
    Ja mam dokladnie tak samo, podlaczam do LCD konsole i nie wyswietla, natomiast dekoder DVBT pod tą samą przejsciowka na monitorze LCD działa bez problemu.
    Atr3ju
    Level 16  
    Najpierw podłącz PS3 pod splitter HDMI, na allegro kosztuje około 40 zł i na górze ma napis niebieski 1X2 i biały HDMI Splitter, nie chce mi sie szukać zdjęcia, znajdziesz go. On usuwa HDCP bo mam go i działa, oraz mam również PS3 aby to sprawdzić więc możesz mi wierzyć na słowo.
    xSihil
    Level 4  
    Atr3ju wrote:
    Najpierw podłącz PS3 pod splitter HDMI, na allegro kosztuje około 40 zł i na górze ma napis niebieski 1X2 i biały HDMI Splitter, nie chce mi sie szukać zdjęcia, znajdziesz go. On usuwa HDCP bo mam go i działa, oraz mam również PS3 aby to sprawdzić więc możesz mi wierzyć na słowo.

Dzięki w ostateczności mogę tak zrobić. Ale gdybym kupił kabel który jedną końcówkę ma HDMI a drugą DVI-D to nie zadziałałoby? Bo mam wejście DVI-D w monitorze. Wtedy po obu stronach byłby sygnał cyfrowy czyli w takim wypadku nie powinno być problemu z HDCP (ten monitor obsługuje HDCP, jest w specyfikacji).

O takim kablu mówię: https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-dvi-4k-2160p-full-hd-pc-przewod-2m-9570783207
    fera2
    Level 16  
    Pamiętaj że poprzez DVI-D nie będziesz miał dźwięku.
    Chyba że masz wejście minijack\cinch obok tego portu.
    Ewentualnie możesz podłączyć PS3 pod jakiś zew amplituner\wzmacniacz poprzez Playstation 3 Analog AV Multi Out.

W pon sprawdzę czy da radę podłączyć PS3 poprzez DVI-D z TV, który obsługuje HDCP.
    xSihil
    Level 4  
    fera2 wrote:
    Pamiętaj że poprzez DVI-D nie będziesz miał dźwięku.
    Chyba że masz wejście minijack\cinch obok tego portu.
    Ewentualnie możesz podłączyć PS3 pod jakiś zew amplituner\wzmacniacz poprzez Playstation 3 Analog AV Multi Out.

W pon sprawdzę czy da radę podłączyć PS3 poprzez DVI-D z TV, który obsługuje HDCP.

Wiem, z tego co widziałem w internecie nawet po kablu HDMI-HDMI nie ma dźwięku w przypadku podłączania do monitora. Zamówiłem nowy kabel component AV + przejściówkę z chinch na mini jacka, w taki sposób powinienem uzyskać dźwięk z głośników monitora tylko trzeba będzie w ustawieniach konsoli zmienić żeby dźwięk szedł przez AV. O dźwięk się zbytnio nie martwię, to powinno zadziałać a jak nie to kupię najwyżej jakąś kartę dźwiękową na USB.

Gorzej z obrazem, no bo na YouTube widziałem jak ludzie normalnie podłączają przez podobną przejściówkę co ja pod D-SUB tyle że ludzie zawsze na tych filmikach mają przejściówkę z dźwiękiem (port mini jack) a ja mam bez, może to jest problemem?

Znalazłem w domu wolny kabel HDMI więc zamiast całego kabla zamówiłem zwykłą przejściówkę HDMI-DVI F/M, powinno przyjść jakoś środa-piątek i się okaże czy to zadziała, mam nadzieję że tak bo jak nie to będę musiał brak pod uwagę że być może konsola jest uszkodzona (nie wiem jakim cudem od leżenia w szafie), no bo skoro innym działa a mi nie...
    fera2
    Level 16  
    Jeżeli monitor ma głośniki to nie spotkałem się aby poprzez HDMI-HDMI nie było dźwięku.
    Ale może za mało jeszcze widziałem...

Jakie wejścia wideo ma ten monitor?
    Ma tylko DVI-D i D-Sub, czy coś jeszcze?

Jeżeli ma coś jeszcze np SCART, S-Video, Cinch to spróbuj któregoś z tych portów.

Możesz sprawdzić konsole z jakimś TV?
    rapper3d
    Level 20  
    Na taniej przejsciowce tez mi nie dziala, nie wybudza LCD. Konsole mam sprawna bo gram na tv, przejsciowke tez bo dekoder dziala na niej bez problemu
    xSihil
    Level 4  
    fera2 wrote:
    Jeżeli monitor ma głośniki to nie spotkałem się aby poprzez HDMI-HDMI nie było dźwięku.
    Ale może za mało jeszcze widziałem...

Jakie wejścia wideo ma ten monitor?
    Ma tylko DVI-D i D-Sub, czy coś jeszcze?

Jeżeli ma coś jeszcze np SCART, S-Video, Cinch to spróbuj któregoś z tych portów.

Możesz sprawdzić konsole z jakimś TV?

Ma tylko D-SUB, DVI-D i mini jack

Mogę sprawdzić z TV, ale na razie nie chce mi się z tym bawić bo nie mam miejsca na konsolę na szafie i musiałbym ją chyba trzymać w rękach podczas testowania, poczekam na przejściówkę DVI i jak nie odpali na monitorze to wtedy sprawdzę z TV żeby upewnić się że konsola jest sprawna (na 99.9% jest).
    xSihil
    Level 4  
    No więc przyszła dzisiaj przejściówka i kable. Tak jak pisałem na początku, wcześniej po podłączeniu za pomocą przejściówki HDMI->VGA monitor nie wykrywał sygnału i przechodził w tryb standby. Teraz podłączyłem kablem HDMI z przejściówką HDMI-DVI i jest progres - monitor się wybudza, tylko wyświetla czarny ekran. Próbowałem przytrzymać przycisk do drugiego piknięcia i dalej czarny ekran. Sprawdziłem konsolę z TV i wszystko działa jak należy. Wygląda to jak problem z rozdzielczością, ale rozdzielczość natywna tego monitora to 1920x1080 a z tego co wiem PS3 w pełni wspiera 1080p więc w czym problem? Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?
    fera2
    Level 16  
    Teoretycznie ten monitor wspiera HDCP:
    https://www.lg.com/uk/monitors/lg-24MB35PM.
    Nie wiem tylko w jakiej wersji.
    PS3 ma bodajże 1.3.

PS3 obsługuje rozdzielczość od 480p/576p > 720p > 1080i > 1080p poprzez HDMI.
    PS3 z TV sprawdziłeś za pomocą HDMI - HDMI czy HDMI - DVI-D?

Jeżeli na TV wszystko działa bez względu na to jaki kabel tam podłączasz,
    to najprostszą metodą obejścia będzie HDMI Splitter...

EDIT: Z ciekawości sprawdziłem PS3 z monitorem który nie ma HDCP (HDMI - DVI-D)...
    Monitor się wybudza ale jest tylko czarny ekran nawet na 576p\720p.
    xSihil
    Level 4  
    fera2 wrote:
    Teoretycznie ten monitor wspiera HDCP:
    EDIT: Z ciekawości sprawdziłem PS3 z monitorem który nie ma HDCP (HDMI - DVI-D)...
    Monitor się wybudza ale jest tylko czarny ekran nawet na 576p\720p.

No u mnie dokładnie to samo zmieniłem na najniższą rozdzielczość i dalej czarny ekran. Czyli jednak będzie potrzebny splitter. Na razie odpuszczam temat, bo i tak wolę grać na komputerze. Odkurzyłem to PS3 i chciałem je podłączyć bo to dla mnie nostalgiczny sprzęt.

Takie pytanie na przyszłość jak się jednak uprę i kupię ten splitter. Jeżeli kupię taki za 40zł to będzie 100% gwarancji że to zadziała czy jednak będzie trzeba zainwestować w jakiś lepszy dla pewności?
    fera2
    Level 16  
    Teoretycznie możesz kupić jakiś dłuższy kabel (HDMI-HDMI) i grać na TV, ale nie wnikam...

Przeczytaj post #3 tam masz wszystko czego potrzebujesz na temat Splittera dla PS3.