Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kompresora do malowania.

19 Paź 2005 13:21 15368 4
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich !
    Musze zbudowac kompresor najlepiej o duzej pojemnosci ok . najmniej 60 - 100 , 120 litrow.

wiem co mniejwiecej jest potrzebne : butla ,silnik,sprezarka,przewody,pistolet.:|

Komresor ma sluzyc do malowania.
    I jak to zrobic?? jak to wsyztsko popoadlaczac oraz skad wziasc sprezarke. oraz czy silnik z pralki bedzie dobry??

Szukałem na forum ale nic konkretnego nie znalazłem.
    Również przydalby by sie jakies schematy, z gory dzieki :)
  • Poziom 11  
    najmniej do malowania musi być 100l a kompresor możeż wykonać z silnika z malucha (fiata 126p) a silnik i tak by nie wystarczył od pralki nawed do kompresora od traktora ponieważ nie uciągnie tego najmniej musi być 2kw
    i silnik najlepiej wysoko obrotowy
  • Poziom 15  
    A sprezakre moze wycagnac z jakiego samochodu ciezarowego, nieraz sie na allegro tez trafiaja wymontowane z kompresorow
  • Poziom 17  
    Witam

Można wykorzystać silniki samochodowe napędzane innym silnikiem albo użyć sprężarki od chłodni. Oczywiści potrzebna będzie jeszcze masa zaworów zwrotnych i dużo innych części. Tylko czasem nie rób butli z beczek po nawozach a bam jest za cienka blacha, ale najprostszym i chyba najtańszym rozwiązaniem jest wymątować z czegoś kompresor.

Teraz tak myślę i chyba sprężarka od lodówki się nie nadaję?
  • Poziom 28  
    Kiedyś trafiłem całkiem ładny (ale niekompletny)dwucylindrowy kompresor ok. 500ccm na... złomowisku. Po podłączeniu silnika nawet ładnie pompował. Udało się uzyskać jakieś 5bar - bez szlifu, czy wymiany tłoków. Cena była "oszałamiająca" - złom użytkowy po 1zł za 1kg... Tylko, że parę latek wstecz. Warto rozejrzeć się po takich przybytkach.