Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei SUN2000-6KTL-M0 błąd 2064

cybkryst 07 Feb 2021 07:58 2562 4
    cybkryst
    Level 20  
    Witam wszystkich.
    Zajżałem dzisiaj w alarmy w falowniku i moim oczom ukazał się widok błedu 2064. Awaria urządzenia Priorytetowy
    W obwodzie wewnątrz
    falownika SUN2000 wystąpiła
    usterka niemożliwa do
    obsłużenia.

Należy wyłączyć rozłącznik wyjścia
    AC i rozłącznik wejścia DC, a
    następnie włączyć je ponownie po
    upływie 15 minut. Jeżeli usterka nie
    ustąpi, skontaktować się ze
    sprzedawcą lub działem pomocy
    technicznej firmy Huawei
    Urzadzenie działa poprawnie i tak się zastanawiam czy to normalne czy faktycznie coś z nim nie tak.
    madamsz1
    Level 38  
    A panele nie masz trochę pod śniegiem ?
    U mnie ostatnio Solax miał problemy i ładował kilkoma błędami przez zaśnieżone panele. Po odwilży przeszło mu :).
    Ale dzisiaj na nowo sypie :(
    cybkryst
    Level 20  
    Patrząc na czasy występowania tych błędów to jest okres kiedy instalacja kończy pracę. Zazwyczaj cały śnieg około południa całkowicie znika z paneli.
    madamsz1
    Level 38  
    Tak twierdzi producent - możliwość występowania błędu:
    Turn off the AC output switch and DC input switch, and then turn them on after 5 minutes. If the fault persists, contact Huawei technical support.
    NOTICE:
    Cause ID = 1: Perform the preceding operations when the PV string current is less than 1 A.
    Co bardzo nie mówi dlaczego przy niskim prądzie z paneli tak się zachowuje.
    Zadzwoń do producenta podpytaj, może jest jakas aktualizacja rozwiązująca problem.
    noogi
    Level 14  
    Mój falownik tydzień temu został wymieniony z uwagi na ten błąd:

Issue: Auxiliary power anomalies 2064/8

Co ciekawe, zgłaszałem problem z brakiem dostępu do FusionSolar a support sam doszukał się tych błędów w logach i zdecydował o wymianie.

Tak wygląda mój log:
    Huawei SUN2000-6KTL-M0 błąd 2064
    04.02 - wymiana invertera.

Dodano po 34 [minuty]:

Znalazłem interesującą informację na forum Huawei (link - https://forum.huawei.com/enterprise/en/alarm-...d-8-repeat-several-time/thread/673205-100027)

I ostatni komentarz: If you have an Owner account, please ask your installer to upgrade remotely your inverter to the latest firmware version (SPC126), it will solve that 2064/ID 8 Device Fault alarm.

W moim przypadku - utraciłem dostęp do systemu nadzoru i nie miałem możliwości aktualizacji oprogramowania..