Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silniki do pojazdu elektrycznego

Andiks 07 Feb 2021 10:55 177 3
IGE-XAO
    Andiks
    Level 8  
    Witam serdecznie,

Zastanawiam się nad użyciem dwóch silników które posiadam, dokładnie silników magmy 1016z DC 24v 250w, magmy z przekładnią, do napędu pojazdu przewożącego ładunek, a może bardziej platformy. Ciężar całości z ładunkiem to około 120-150kg. Chciałbym użyć dwa te silniki do napędu na dwa tylne koła na wspólnej osi.

Kwestia która mnie nurtuje to czy te silniki dadzą radę to ruszyć, napędzać. Producent deklaruje coś około 6 Nm momentu - jeden silnik a jak pisałem miałbym dwa takie same, wspólnie napędzające oś.

Zdj. Silnika w załączniku Silniki do pojazdu elektrycznego
  • IGE-XAO
    trojan 12
    Level 33  
    Na wspólnej osi to nie-przy skręcie każde koło kręci się z inną szybkością. Mechanizm różnicowy lub jeden silnik napędza jedno koło osobno).
    Jaką średnicę mają koła.
    Jakie obroty na wyjściu silnika.
    Rodzaj pracy- ciągła, przerywana, dorywcza.
    Ile kasy jest na wykonanie tego projektu.
  • IGE-XAO
    kortyleski
    Level 42  
    Andiks wrote:
    Ciężar całości z ładunkiem to około 120-150kg.
    Andiks wrote:
    Kwestia która mnie nurtuje to czy te silniki dadzą radę to ruszyć, napędzać.

Skoro jeden taki silnik w hulajnodze elektrycznej jest w stanie solidnie napędzić stukilowego chłopa to dwa twoją platforme też dadzą radę
    Andiks
    Level 8  
    Konstrukcja będzie bardzo prosta, jeżeli jeden silnik uciągnie wtedy będzie jedna oś, jeżeli nie, podzielę napęd na dwa koła bez wspólnej osi.
    Koła od taczki gumowe, średnica około 30cm, obroty silnika po przekladni 350+/-.
    Praca dorywcza max 30min pracy nie ciągłej.
    Koszt trudno ocenić, gdyż można powiedzieć że mam wszystko, dwa te silniki, sterowniki silników DC dwukierunkowe z sofstart/stop, konstrukcja pikuś, jedynie akumulatory jakieś muszę kupić