Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei P10 - Telefon wyłącza się na zimnie

07 Feb 2021 12:50 255 9
  • Level 27  
    Witam. Mam problem z telefonem marki Huawei P10. Dostałem za darmo od znajomej taki telefon, problem polegał na tym, że wyświetlacz był pęknięty. Wymieniłem go wraz z ramką czyli przekładałem wszystkie komponenty wraz z baterią (przy niej mocno się namęczyłem).

Na początku telefon nie sprawiał żadnych problemów jednak po jakimś krótkim czasie zaczął się po prostu wyłączać jak było mu zimno (nawet nie musiało to być na minusie, tylko np. +5C, +10C. Właściwie włączenie transmisji danych czy lokalizacji powodowało, że telefon od razu się wyłącza. Jak się go nagrzeje to działa poprawnie. Zauważyłem także, że często dla niego 50% baterii to już jest jej koniec i wtedy też potrafi się wyłączyć niezależnie od temperatury. Wtedy po podłączeniu do ładowarki pokazuje 0%.

Czy wszystkie te problemy mogą być związane z baterią? Znajoma nie narzekała na działanie telefonu pod tym względem.
  • Level 16  
    Jak długo leżał nieużywany? Możliwe że bateria i również zalanie bądź zawilgocenie.
  • Level 27  
    Nieużywany był około 2 miesięcy. Jeżeli zawilgocenie to nie powinno to być niezależne od temperatury ewentualnie czy nie powinno się nasilać przy wchodzeniu z zimna do ciepła?
  • Level 37  
    Ten telefon swoje przeżył, a zwłaszcza akumulator, zmień baterię, bo jak przy jej wyjmowaniu się namęczyłeś, to pewnie była pogięta i sfatygowana, takie działania nie służą i tak już wymęczonej baterii.
  • Level 27  
    Był problem z wyklejeniem jej z ramki. Normalnie powinno się dać odkleić jeden pasek za pomocą pociągnięcia taśmy ale w moim przypadku od razu się to urwało. Więc trochę zeszło aby udało mi się wydostać baterię.

Jaką w ogóle baterię kupić? Na allegro widzę czarne z logiem Huawei, białe z logiem Huawei oraz jakieś z logiem green cell i jeszcze jakieś inne zamienniki. Ogólnie ceny kształtują się w zakresie 35-55 zł i nie wiem czy w sumie ma jakieś znaczenie, którą wybiorę czy raczej wszystko jest podobne do siebie.
  • Level 37  
    Kup taką, żeby symbol się zgadzał, najważniejsze żeby nowa była. Kupując Green masz pewność, że nowa - używałem ich zamienników w iPhone i nie było źle. Co do tego co ma logo Hua i jest na aukcjach, ciężko mi stwierdzić czy to oryginały - ja wstawiam oryginał, ale nie kupuję na all...
  • Level 37  
    staś pytalski wrote:
    Co do tego co ma logo Hua i jest na aukcjach, ciężko mi stwierdzić czy to oryginały

99% to podróbki niestety, pomimo zapewnień sprzedawców. Z dwojga złego, lepiej kupić faktyczny zamiennik, niż podróbkę sprzedawaną jako oryginał.
  • Level 27  
    Zadam jeszcze głupie pytanie. Czym wkleić zakupioną baterię? Zwykła taśma dwustronna?
  • Level 37  
    Dobrą taśmą dwustronną, tylko wklej tak, byś taśmy od wyswietlacza nie skleił - nie kładź taśmy klejącej na taśmę od wyswietlacza.
  • Level 27  
    Taśma od wyświetlacza idzie nad baterią a nie pod nią więc ciężko się pomylić. Ogólnie niedawno wymieniałem wyświetlacz z ramką i bateria całkiem ładnie wyszła a sam klej nadal mocno kleił. Ogólnie po wymianie baterii problemy z wyłączaniem kompletnie ustały i jestem teraz zadowolony.