Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

307 - Centralny zamek - drzwi kierowcy nie ryglują

bkroy 07 Feb 2021 17:02 762 4
    bkroy
    Level 11  
    Witam,
    Mam prośbę dot. 307 i centralnego zamka.
    Zauważyłem (że na mrozie) nie działa ryglowanie zamka z pilota. Przyciskająć zamykanie z pilota nie ryglują drzwi kierowcy (nie słychać pracy siłownika) => pozostałe drzwi się ryglują (słychać siłowniki) i od razu odbijają do pozycji otwarte. Przyciskając pilot chowają się lusterka (tak jakby auto zostało zamknięte) + migają kierunki (ostatecznie drzwi się otwierają, a lusterka zostają złożone).

Jedynie co, to można ręcznie zamknąć z klucza od strony kierowcy auto (pozostałe zamki, po przekręceniu klucza w drzwiach ryglują się autoatycznie).
    Z klucza można też otworzyć drzwi kierowcy i pozostałe drzwi także otwierają się automatycznie.

Zamykając auto z klucza (od strony kierowcy) -> przycisk otwarcia drzwi z pilota działa tylko na pozostałe drzwi (drzwi kierowcy nie otwierają się z pilota).

Przycisk na konsoli centralnej - powoduje takie same zachowanie auta jak pilot -> zamyka na chwilę wszystkie drzwi (poza drzwiami kierowcy) + po sekundzie zamek odbija i wszystkie drzwi zostają otwarte.

O co chodzi?
    bkroy
    Level 11  
    Dzięki.
    Zauważyłem to na mrozie, jak temp jest dodatnia to problem ustępuje.
    Rozepne kostkę w drzwiach, psikne kontaktem na styki.
    Jak nie pomoże to wymiana zamka.

Ps. Zamek jest zespolony z słownikiem centralnego, czy są osobno zamek i siłownik?
    koleś kit
    Level 39  
    Nie,problem to zasyfione szczotki silniczka.Da się to rozebrać i zrobić.Ale roboty z tym tyle że jest to nieopłacalne.Odłącz wiązkę od drzwi i przy okazji sprawdź przewody.Jak nie odbija bez tych drzwi i przewody ok zamawiaj zamek.