Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka - które firmy produkują najmniej awaryjne?

hemisys 08 Feb 2021 11:38 3369 12
    hemisys
    Level 13  
    Witam,
    zepsuła mi się zmywarka Whirlpool i zaczynam mieć złe o tej marce zdanie. Nie wiem jeszcze czy będę ją naprawiać drugi raz, ale raczej nie - już ma swoje lata.
    Które z marek produkują sprzęty najmniej awaryjne?
    Co możecie polecić?
    alekt77
    Level 38  
    hemisys wrote:
    naprawiać drugi raz, ale raczej nie - już ma swoje lata

I masz złe zdanie o sprzęcie który tak rzadko psuje się?
    hemisys
    Level 13  
    No nie wiem czy rzadko. 2x na ostatnie 3 lata w nie wiem, około 7 letnim sprzęcie.
    MichaNadolski
    Level 1  
    Tak jak na 7 letni sprzęt to poniżej normy.
    koloron
    Level 2  
    alekt77 wrote:
    hemisys wrote:
    naprawiać drugi raz, ale raczej nie - już ma swoje lata

I masz złe zdanie o sprzęcie który tak rzadko psuje się?

Że co? Kupiłem 3 sprzęty tej firmy. Piekarnik byl do wyrzucenie po uruchomieniu funkcji czyszczącej - stopiona elektronika, nie dało się nawet otworzyć drzwiczek. Lodówka - nie działa elektronika, nie można zmienić temp zamrażarki i chłodziarki, jedno i drugie chłodzi, odpowiedź oficjalnego serwisu - kup pan nową. Zmywarka - używana sporadycznie błąd F8 czy E8, serwis to samo co poprzednio. Nigdy więcej produktów tej firmy.
    misiek1111
    Level 30  
    hemisys wrote:
    Które z marek produkują sprzęty najmniej awaryjne?

Musisz sprecyzować swoje pytanie i określić jakich lat produkcji ma dotyczyć nasza ocena.
    Do 2 lat większość działa bez usterek.
    Rozumiem, że chciałbyś poznać raporty niezawodności sprzętów 5, 10 i 15 letnich ?
    hemisys
    Level 13  
    misiek1111 wrote:
    10 i 15 letnich ?

dokładnie:)
    alekt77
    Level 38  
    Tyle że modele które były produkowane 10 czy 15 lat temu nie są już produkowane i nie dostaniesz ich w sklepie. No chyba że myślisz o zakupie używanego sprzętu.
    misiek1111
    Level 30  
    Zgadza się, ale klient nasz Pan :)

No więc proszę - mój Elektrolux ESL ma 16 lat. Usterki:
    2021 - skrzypiące zawiasy - smar teflonowy i własne ręce do naprawy.
    2022 - pęknięta na gwincie plastikowa rura dostarczająca wodę do górnego kosza. Koszt 104zł. Wymiana - własne ręce.
    2022 - rdzewiejące kosze - jeszcze nie naprawione.

Innych padów nie było.
    Myślisz, że kupując nowego Elx'a, będzie działał tak samo długo?
    pitrel
    Level 21  
    U mnie elekrolux działał 13 lat, jedyna awaria to ukręcona ośka pompki odpływowej spowodowana przez kawałek szkła, naprawa kosztowała kilkadziesiąt złotych. Wymieniony na nową zmywarkę z powodu kaprysu małżonki, ale stoi w piwnicy i czeka na ewentualną awarię następcy.
    .
    Ryszard49
    Level 38  
    Czym się kierować przy wyborze zmywarki. Po pierwsze musimy ustalić jaką kwotę zamierzamy przeznaczyć na zakup. Jeżeli jest to zmywarka pod zabudowę musimy określić jej rozmiar. Teraz musimy określić co od danego modelu będziemy wymagać. I teraz możemy szukać odpowiedniego modelu. Należy pamiętać że zmywarka tak jak inne urządzenie nie będzie nam służyć do końca świata.
    alekt77
    Level 38  
    Każdy sprzęt prędzej czy później zepsuje się. Ważne jest aby były do niego dostępne i tanie części zamienne(sprawdzić ceny podstawowych podzespołów np. na north.pl) oraz ogarnięty serwis (serwisant) w niewielkiej odległości od naszego miejsca zamieszkania. Nie kupować sprzętu egzotycznych marek nawet jeśli są rewelacyjnie tanie, no chyba że liczymy się z tym że przy pierwszej awarii po upływie gwarancji sprzęt idzie do utylizacji. Nie kupować sprzętu z mnóstwem dodatkowych funkcji których potem i tak nie wykorzystujemy. Z ilu programów korzystaliśmy w naszej dotychczasowej zmywarce lub pralce, dlaczego więc zakładamy że w nowym sprzęcie będziemy potrzebowali ich więcej.
    Papajones
    Level 8  
    Jako sprzedawca agd kupiłem zmywarkę beko za 1700zł. 60szer pod zabudowę, 3 szuflada na sztućce jeśli nie chcemy bawić się w dodatkowe koszyki (chociaż beko daje je pomimo że jest szuflada). Kilka programów do wyboru a wiadomo że raczej używa się ok 2-3. Części tanie dosyć jakby się coś miało zepsuć.