Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Co zrobić gdy syfon brodzikowy często pęka?

NEKJA79 08 Feb 2021 15:34 843 11
    NEKJA79
    Level 3  
    Witam, po raz drugi (po dwóch latach użytkowania) pęka mi na pół syfon brodzikowy powodując zalanie sąsiadki..
    Czy spotkał się ktoś z taką usterką? co może być przyczyną?

Pozdrawiam

Co zrobić gdy syfon brodzikowy często pęka?
  • Helpful post
    mariann
    Level 36  
    Witam
    Przetykałeś go kiedy mechanicznie (sprężyna - żmijka), używałeś środka udrożniającego np. "kret"?
    PozdrawiaM.
  • Helpful post
    Romulus7874
    Level 28  
    Wygląda jakby nie pękł "na raz" ale trwało to dłużej. No chyba, że po pęknięciu i przy demontażu był jeszcze doniszczony?
    Myślę, że za sztywno złożony cały odpływ tzn. rura odpływowa jest zbyt blisko syfonu i gdy wchodzimy do brodzika(on nieco się odkształca) powoduje naprężenia w syfonie a że wszystko sztywno spasowane- łamie najsłabsze miejsce.
    Albo inny błąd. Dobre byłoby zdjęcie spod brodzika.
    NEKJA79
    Level 3  
    mariann wrote:
    Witam
    Przetykałeś go kiedy mechanicznie (sprężyna - żmijka), używałeś środka udrożniającego np. "kret"?
    PozdrawiaM.

Dziękuję, ale ani kretów ani sprężyn nie używam, przynajmniej nie tu

Dodano po 5 [minuty]:

Romulus7874 wrote:
    Wygląda jakby nie pękł "na raz" ale trwało to dłużej. No chyba, że po pęknięciu i przy demontażu był jeszcze doniszczony?
    Myślę, że za sztywno złożony cały odpływ tzn. rura odpływowa jest zbyt blisko syfonu i gdy wchodzimy do brodzika(on nieco się odkształca) powoduje naprężenia w syfonie a że wszystko sztywno spasowane- łamie najsłabsze miejsce.
    Albo inny błąd. Dobre byłoby zdjęcie spod brodzika.

Dziękuję, też zauważyłem, że jest część pęknięcia świeża i jakby starsza.. więc pewnie chodzi o jakieś naprężania ale rura odpływowa jest daleko i jest tam jakiś margines ruchu więc to chyba nie to :/ sprawę utrudnia to że brodzik jest konglomeratu, rewizja możliwa tylko z góry bo płasko leży na podłodze.
    palmus
    Level 32  
    Poprzedni pękł w podobny sposób?
    Wówczas winną byłaby wadliwa budowa syfonu.Sadząc po grubości plastiku, naprężenia musiałyby być ogromne.
    Sprężyna ani kret nie mają tu nic do rzeczy.
    NEKJA79
    Level 3  
    palmus wrote:
    Poprzedni pękł w podobny sposób?
    Wówczas winną byłaby wadliwa budowa syfonu.Sadząc po grubości plastiku, naprężenia musiałyby być ogromne.
    Sprężyna ani kret nie mają tu nic do rzeczy.

Tak, poprzedni pękł tak samo, jest to syfon firmy Viega wiec porządny, sprzedawcy chwalą, że nie mają na nie reklamacji.
    Kajonx
    Level 2  
    Dzień dobry, mam syfon tej samej firmy i pękł mi w ten sam sposób. Czy aby go wymienić trzeba demontować cały brodzik?
    NEKJA79
    Level 3  
    Nie, jeśli kupisz taki sam syfon wymienisz go bez demontażu brodzika (od góry), ale efekt będzie taki jak u mnie, za jakiś czas znów tak samo pęknie..
    Ja tym razem zdemontowałem brodzik i założyłem nowy tak by idealnie spoziomować syfon, jeśli tego nie zrobisz, a dokręcisz śruby naprężenia spowodują pęknięcie za jakiś czas (czasem są to lata jak w moim przypadku)
    Kajonx
    Level 2  
    Dzięki, u mnie pękło po 4 latach od montażu przy wyciąganiu tego białego elementu, osadzonego w szarym, może za często i zbyt gwaltownie to robiłem. W międzyczasie znalazłem w internecie do kupienia tylko tę szarą część, więc wymiana powinna być łatwa.
    NEKJA79
    Level 3  
    Sama wymiana to bułka z masłem, ale obawiam się, że za parę lat znów pęknie.. zwróć uwagę czy syfon jest idealnie równo z brodzikiem.
    NEKJA79
    Level 3  
    Trzeba było przebudować cały brodzik, rura odpływowa była zbyt blisko i ciężko było spasować ją idealnie z brodzikiem, dlatego plastik cały czas pracował i po paru latach pękał.. :/